Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Temizlikçinin Duyarlılığı, Bir Gencin Geleceğini Kurtardı

gununkahramani
27 Haziran 2020

 

GÜNÜN KAHRAMANI

Çorum’da temizlik işçisinin duyarlılığı, bir gencin geleceğini kurtardı. Sabah saatlerinde sokakları süpürürken yerde sınav giriş kağıdı bulan Erdoğan Balyüz, kağıdı sahibine ulaştırabilmek için dakikalarca çaba sarf etti. 155’ten yardım isteyen Balyüz, sınava saatine kısa bir süre kala, gence ulaşmayı başardı. Koşarak kağıdını alan genç sınava yetişti.

Çorum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yağan Erdoğan Balyüz elince süpürgesi ile sabah saatlerinde Kulaksız Sokak’ta temizlik yaptığı sırada yerde bir kağıt gördü. Kağıdı inceleyen Balyüz, YKS sınavına girecek olan bir öğrencinin sınav giriş belgesini düşürdüğünü fark etti. Gencin sınava giremeyecek olması nedeniyle telaşa kapılan Balyüz, hemen 155 polis imdat hattını aradı. Sınav giriş belgesi üzerindeki kimlik bilgilerini polise bildiren Balyüz, gence ulaşmak için yardım istedi. O sırada telefonun diğer ucundaki polis memuru ve Bahçelievler Polis Merkezi’nin de yardımıyla belgesini düşüren öğrenciye ulaşıldı.

Sınava girmek için okul binasına giden genç koşarak geri döndü ve sınav giriş kağıdını temizlik görevlisi Erdoğan Balyüz’den alarak tekrar sınava gireceği Mimar Sinan Anadolu Lisesi binasına gitti.

Uzun süre uğraşarak sınav kağıdını düşüren gence ulaşan temizlik görevlisi Erdoğan Balyüz, duyarlı hareketiyle takdir topladı.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?