Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Olağanüstü Toplanıp Komisyona Üye Seçtiler

olaganustutoplanti
17 Nisan 2020

 

Olağanüstü Toplanıp Komisyona Üye Seçtiler

Koronavirüsle mücadele ettiğimiz bugünlerde İl Genel Meclisi olağanüstü toplandı.

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin aldığı kararla il, ilçe ve belde meclisleri ile İl Genel Meclisi toplantıları Haziran ayına kadar ertelenmişti. Bu kararın ardından İl Genel Meclis Başkanlığı da çareyi “olağanüstü” toplantı yapmakta buldu.

Sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde gerçekleştirilen toplantıda “olağanüstü” gündem maddeleri görüşüldü.  Toplantıda ilk olarak Encümen seçimi yapıldı. Gizli oyla yapılan seçimde Encümen’e İbrahim Çiftçi, Mehmet Turhan ve Ekrem Yıldırım seçildi.

Toplantıda meclisin ihtisas komisyonları yeniden oluşturularak üye seçimi de yapıldı.

Buna göre Plan ve Bütçe Komisyonu’na Mehmet Kaplan, Fehmi Yağlı, Mehmet Yücel, İlhami Türksal, Nazım Çetin; İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na Ünal Nalçacı, Kemal Özonal, Vahit Kabakçı, Yıldız Bek, Doğan Uçar; Eğitim Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu’na Abdurrahman Karagöz, Ahmet Devrez, Mehmet Turhan, Sadettin Akgül, Selim Dölcü; Çevre ve Sağlık Komisyonu’na Abdurrahman Uysal, Arif Çamiçi, Ekrem Yıldırım, Suat Atalay, Yavuz Aykaç; Araştırma ve Geliştirme Komisyonu’na Hacı Bolat, Ahmet Tuna, Abdullah Tiryaki, Fehmi Yağlı; Turizm Komisyonu’na Gürbüz Özer, Alaettin Tosundereoğlu, Dursun Kaya, Engin Demir; Tarım ve Hayvancılık Komisyonu’na ise Süleyman Ateş, Duran Bıyık, Mehmet Bektaş ve Özcan Çetin seçildi.

Toplantının devamında taşınmazların kiraya verilmesi, komisyonlara havale edilen raporların görüşülmesi gibi olağanüstü gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?