Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Milli Eğitim Müdürü Sarı, ÇORİMDER’i Ziyaret Etti

milli-egitim-muduru-sari-corimderi-ziyaret-etti
28 Eylül 2020

Milli Eğitim Müdürü Sarı, ÇORİMDER’i Ziyaret Etti

Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, İmam Hatip Mezunları Derneği’ne (ÇORİMDER) iade-i ziyarette bulundu.

Ziyarette ÇORİMDER Başkanı ve ÖNDER Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Boyraz ve yönetim kurulu üyeleri ve öğrenciler hazır bulundu.

ÇORİMDER Başkanı ve ÖNDER Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Boyraz derneğin pandemiden önce okullarda yaptığı aktiveler ve sosyal etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Öncüspor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Halil İbrahim Bolat kulüp olarak İmam Hatip okullarında yapılan başta ata sporu okçuluk ve diğer spor faaliyetleri konusunda bilgilendirme yaptı.

ÇORİMDER Başkanı ve ÖNDER Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Boyraz, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle eğitimde yaşanan sıkıntılardan dolayı bu yıl okullarda yapmayı planladıkları sosyal etkinliklerin bir çoğunu ertelemek zorunda kaldıklarını, yaptıkları dernek faaliyetlerini ise fiziki mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun olarak yerine getirdiklerini söyledi.

Dernek olarak öğrencilere yaptıkları katkılardan bahseden Boyraz ihtiyacı olan birçok öğrencinin İmam Hatip mezunlarının katkıları ile ihtiyaçlarının karşılandığını ifade etti.

ÇORİMDER’in çalışmalarını takdir ve ilgi ile takip ettiklerini belirten Sarı, derneğin okullarda yapacağı sosyal faaliyetler ve kültürel çalışmalara Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ortak olacaklarını ve yapılacak projelere imza atmaktan memnuniyet duyacağını kaydetti.

Yüz Yüze Eğitime Katkı Oranı %70-80

Çorum’da pazartesi gününde itibaren 32 anaokulu ve 163 ilkokulun 2020-2021 eğitim ve öğretime başladığını açıklayan Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, “İlkokullarda yüz yüze eğitim programına katılım oranının yüzde 70-80, bu oran anaokullarında % 45, taşımalı eğitimde ise yüzde 55 oranındadır. Çorum’daki bu katılım oranı Türkiye ortalamasının üzerindedir” dedi.

Koronavirüs salgınından korunmanın en önemli faktörlerden birinin tedbirlere uymak olduğunun altını çizen Sarı, büyük bir vaka artışı yaşanmadığı sürece 8 ve 12 sınıfların zamanında öğretime başlayacağını söyledi.

Dernekte bulunan öğrencilerle sohbet eden Sarı onlara çeşitli nasihatlerde bulunarak, geleceğe yönelik hedeflerini sordu.

Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı’nın ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Boyraz, İmam Hatip Okullarında yapacakları etkinlikleri Milli Eğitim Müdürlüğünün desteği ile dernek çalışmalarını daha çok okulda yaparak, daha çok öğrenciye ulaşmaktan mutluluk duyacaklarını sözlerine ekledi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?