Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Kanun-î Sultan Süleyman Cami Açılışa Hazırlanıyor

kanunisultancami
30 Haziran 2020

 

Kanun-î Sultan Süleyman Cami Açılışa Hazırlanıyor

Çorum’da yapımı devam eden Kanun-î Sultan Süleyman Cami açılışa hazırlanıyor. Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Ak Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya ve Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar ile birlikte camideki son durumu yerinde inceledi.

Belediye Başkanı Aşgın yaptığı açıklamada Ak Kent TOKİ’de yapımı devam eden Kanun-î Sultan Süleyman Cami’nin bayram öncesi ibadete açılacağını duyurdu.

Belediye tarafından yapımı tamamlanan iki camiden ilki olan Ali Kuşcu Camii’nin açılışını yaptıklarını belirten Başkan Aşgın, ikinci caminin de açılışını Kurban bayramından önce yapmayı planladıkları söyledi. Başkan Aşgın, “Camimizin yapımında sona yaklaştık. Şu an minaresi yapılıyor ve bitmek üzere. Çevre düzenlemesi ve cami içerisindeki süsleme işlemlerinin de bitmesiyle birkaç hafta içerisinde bu eserimizi de hemşehrilerimizin hizmetine sunmayı planlıyoruz. Akkent Mahallemizde böyle bir ibadethanenin eksikliği çok fazla hissediliyordu. Yaklaşık bin kişi kapasiteli Kanun-i Sultan Süleyman Camiimiz, mahallemize ve şehrimize hayırlı olsun.” dedi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?