Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

İncesu Kanyonuna Koruyucu Bariyer

İncesu
04 Ağustos 2014

İNCESU KANYONUNA KORUYUCU BARİYER
Yürüyüş Platformuna taş düşmelerine karşı bariyerler yapılıyor

Türkiye’nin en uzun yürüyüş platformu olan İncesu Kanyonu Yürüyüş Platformuna taş düşmelerine karşı çelik filelerden oluşan koruyucu bariyerler yapılıyor.

Çalışmalarla ilgili olarak incelemelerde bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Aslan’ın verdiği bilgiye göre; 2011 yılında İl Özel İdaresi tarafından başlatılan proje kapsamında gerçekleştirilen Ortaköy İncesu Kanyonu Hitit Yolu Yürüyüş Parkurundaki Yürüyüş Platformuna taş düşmelerine karşı koruyucu bariyerler çekiliyor.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansına sunulan proje kapsamında İl Özel İdaresi ile ortaklaşa gerçekleştirilen proje ile 1700 metre uzunluğundaki İncesu Kanyonu Yürüyüş Platformu 2012 yılında tamamlanmıştı.

Platformun taş düşme riski taşıyan 900 metrelik bölümüne çelik kafes tel örgülerden ve taşıyıcılardan oluşan koruyucu bariyerler yapıldığını kaydeden Ömer Arslan, tamamlanmak üzere olan bu proje dışında diğer bir proje dahilinde kanyon girişinde çevre düzenlemesi çalışmalarının devam ettiğini bu kapsamda kamelyalar, barbeküler ve prefabrik büfeler konulduğunu, tüm bu çalışmaların 2 ay içerisinde tamamlanacağını açıkladı.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?