Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum’da Cuma Namazı Kılınacak Yerler Açıklandı

cumanamazi
28 Mayıs 2020

 

Çorum’da Cuma Namazı Kılınacak Yerler Açıklandı

Çorum’da 29 Mayıs Cuma günü Cuma Namazı’nın kılınacağı camiler ve açık alanlar açıklandı.

Türkiye genelinde 29 Mayıs itibariyle Camilerin kademeli olarak ibadete açılacağı bildirilmişti. Bu kapsamda ilk Cuma namazı için Çorum’da da hazırlıklar yapılıyor. Alınan bilgilere göre Çorum’da 48 yerde Cuma namazı kılınacak. Açıklanan listede, alanı büyük olan camilerin yanı sıra pazar yeri, spor sahası ve bazı okul bahçeleri de yer aldı.

Atatürk Spor Salonu yanındaki sentetik saha, Buhara, Mimarsinan semt pazarı ve Cumartesi Pazarı ile okullardan Yıldırım Beyazıt, Gazipaşa, Danşimend Gazi, Suheybi Rumi ve İstiklal ilkokulu gibi okulların bahçelerinde Cuma namazı kılınacak. Bunların yanı sıra bazı camiler de namaz kılınacak yerlerin listesinde yer aldı.

İl Müftüsü Muharrem Biçer, Cuma günü ibadete açılacak camilerde alınacak önlemlere ilişkin bilgiler verdi. Buna göre Camilerde cemaatle birlikte sadece öğle, ikindi ve Cuma namazları kılınacak. Yine Cuma namazları da cami içerisinde değil sosyal mesafe kurallarına uyularak açık alanda kılınacak.

Biçer “Cuma namazları cami içerisinde kılınmayacak öncelikle cami bahçesi, avlusu ve uygun olan açık alanlarda kılınacak. Camilerin abdesthane ve tuvaletleri kapalı olacağından cemaatimiz abdestini ev veya iş yerlerinde alarak namaz kılmaya gelecek. Namaz kılacakların maske takmaları zorunlu olacak. Cemaatimiz namaza gelirken yanlarında kendi seccadelerini getireceklerdir” dedi.

 

ÇORUM’DA CUMA NAMAZI KILACAK YERLER:

100850434_2557287901151624_3589658903501078528_o_1

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?