Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

“Altı Asırlık Camiye Sahip Çıkılmalıdır”

cami
16 Temmuz 2020

“Altı Asırlık Camiye Sahip Çıkılmalıdır”

Sungurlu’ya bağlı Yörüklü Köyü’nde bulunan ve 590 yıllık geçmişe sahip tarihi cami bakım ve onarım çalışması için ilgi bekliyor. Her geçen gün dökülen ve yıpranan caminin, bir an önce küçük çaplı bakım-onarım çalışmaları yapılarak ayağa kaldırılması isteniyor.

 

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Çorum’un en eski cemilerinden biri olan Yörüklü – Ergülü Baba Cami’ne yeniden hayat verilmesi gerektiğini söyledi. Tahtasız, sorunun çözümü noktasında ilgili kurumlarla görüşeceğini bildirdi.

 

Osmancık’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle ilçe protokolünün ve vatandaşların katılımıyla program düzenlendi. Darbe girişiminin 4. Yıldönümü kapsamında 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen program Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının sinevizyon ekranından yayına verilmesi ile başladı.

Günün anlam ve önemine binaen Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör ve Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan birer konuşma yaptı.

Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, “hainlere sesleniyorum” ifadelerini kullanarak başladığı konuşmasında “Bizim bayrak ve toprak meselemiz var. Bayrağı olmayanın bağımsızlığı da olmaz. Bayrak olmadan anasız çocuk gibiyizdir. Öksüz bir evlada benzeriz. Bayrağımıza göz dikenin gözünü oyarız. Toprağımıza el uzatanın da elini kırarız” dedi

Cumhurbaşkanlığı Kaymakamlar Kararnamesine göre yeni görev yeri olan Kütahya’nın Gediz ilçesine tayini çıkan Kaymakam Alkan, Osmancık halkından helallik isteyerek başladığı konuşmasında “ 15 Temmuz gecesinden büyük dersler çıkartmak gerekir.  Her kurum, her kişi kendince dersler çıkartacaktır” dedi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?