Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Yüksekova’dan Çorum’a Acı Haber

yuksekovadan-coruma-aci-haber
22 Mart 2016

Yüksekova’dan Çorum’a Acı Haber

Çorum’a bir şehit daha verdi.  Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyonda 2 polis ve bir asker şehit oldu, 9 güvenlik görevlisi yaralandı. Şehitlerden birinin Çorumlu özel harekat polisi Murat Yatarkalkmaz olduğu öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, ilçenin Eski Kışla, Orman, Mezarlık, Yeşildere, Yeni, Cumhuriyet, Dize, Güngör ve Esentepe mahallelerinde teröristlerce kazılan çukurların kapatılması ve oluşturulan barikatların kaldırılması amacıyla 13 Mart’taki sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan ve “Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle” adı verilen operasyon devam ediyor.

İlçe merkezindeki operasyonlarda güvenlik güçleriyle teröristler arasında çatışma yaşandı. Çatışmada iki özel harekat polisi ve bir asker şehit oldu, biri polis, 8’i asker 9 güvenlik görevlisi yaralandı.

Yaralılar, Hakkari ve Van’daki hastanelere kaldırıldı.

Çatışmada şehit olan özel harekat polislerinden Murat Yatarkalkmaz’ın Çorum’ın Boğazkale İlçesine bağlı Yazır Köyü nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi. Şehidin ailesinin ise Ankara Mamak’ta yaşadığı bildirildi. Şehidin cenazesinin Ankara’da defnedileceği öğrenildi.

Genelkurmay Başkanlığı ayrıca operasyonlar esnasında 12 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.  İlçede operasyonlar sürüyor.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?