Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Yerel Gündem’de Osmancık’ın Sorunları Ele Alındı

yerelgundemdeosmancik
19 Kasım 2014

yerelgundemdeosmancik

Yerel Gündem’de Osmancık’ın Sorunları Ele Alındı

Osmancık ilçesi Kentsel Dönüşüm projesi ile yenilenecek. ÇRT’de Yerel Gündem programına konuk olan Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, ilçenin en başta gelen sorunun imar ve yapılaşmayla ilgili olduğunu belirterek, bu yönde kentsel dönüşüm çalışmaları başlatacaklarını açıkladı. Karataş İmar ve Şehircilik bakanlığının desteği 2015’ten itibaren çalışmaların başlayacağını bildirdi.

Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş’ın Yerel Gündem programında izleyici sorularına da cevap verdi. Karataş, ilçenin sorunlarından olan otopark, kaldırım işgali gibi konularını değerlendirirken, doğalgaz konusunda da tarih verdi.

Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş programın sonunda, ilçede yaşanan sel sorununu çözmek amacıyla tedbir alınacağını da açıkladı. Hatırlanacağı üzere Osmancık’ta geçtiğimiz aylarda yaşanan sel olayında 1 kişi hayatını kaybetmişti. Karataş, yaklaşık 7 milyon TL maliyetindeki sel suyu kanal projesinin ihalesini gerçekleştirdiklerini ve önümüzdeki günlerde çalışmaların başlayacağını açıkladı.

Gazi, İnönü ve Bahabey Caddelerine Ücretli Park Uygulamasını Nasıl Değerlendiriyorsunuz ?


Anket Sonuçları

Loading ... Loading ...
Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?