Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

“Yaşanan Vahşetlere Sessiz Kalmayacağız”

gelecek
23 Temmuz 2020

“Yaşanan Vahşetlere Sessiz Kalmayacağız”

 

Gelecek Partisi Çorum Kadın Kolları Başkanı Selma Bayrakdar, kadınlara yönelik şiddet olayları karşısında susmayacaklarını ve masumların hakkına her zaman sahip çıkacaklarını bildirdi.

 

Ülkemizde yaşanan kadın cinayetleri nedeniyle bir açıklama yapan Gelecek Partisi Çorum Kadın Kolları Başkanı Selma Bayrakdar, “Şiddetlerin öyküleri ne olursa olsun, cinayetlerin sebepleri ne olursa olsun hiç bir canlının bunu hak etmediğini görmemiz ve buna duyarsız kalmamamız gerekmektedir. Kadınlar yaşamın bir bütünüdür. Gerekli caydırıcı tedbirler alınmadığı sürece daha çok kadın, çocuk, hayvan kısacası birçok masum katledilecektir” dedi.

 

Selma Bayrakdar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yıllardır süre gelen kadına yönelik şiddet ve cinayetler toplumumuzun en büyük kanayan yarası olmuştur.

Biz kadınlara yönelik yapılan haksızlığın, şiddetin, eğitimden yoksun bırakılmanın, iş hayatında erkeklerden daha alt kademede tutulmanın her zaman karşısında olacağız.

 

“DEVLETTEN İSTENEN YARDIMLAR CEVAPSIZ KALIYOR”

Bugün Türkiye’de en korumasız ve zayıf kesim (!) olarak kadınların görülmesi, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmamızdaki en büyük engeldir. Her gün isimlerini daha önce duymadığımız canların katledilişlerini izliyor veya okuyoruz. Ve ne yazık ki bu katliamların ardındaki hikayelerde devletten istenilen yardımların karşılıksız kaldığını görüyoruz. Şiddetlerin öyküleri ne olursa olsun, cinayetlerin sebepleri ne olursa olsun hiç bir canlının bunu hak etmediğini görmemiz ve buna duyarsız kalmamamız gerekmektedir.

 

Kadınlar yaşamın bir bütünüdür. Gerekli caydırıcı tedbirler alınmadığı sürece daha çok kadın, çocuk, hayvan kısacası birçok masum katledilecektir. Özellikle son yıllarda gördüğümüz kan dondurucu cinayetlerin bundan sonra gerçekleşmemesi için susmayıp sesimizi duyurmaya devam edeceğiz.

 

Biz Gelecek Partisi  olarak yaşanan bu vahşetlere, sönen hayatlara ses olup susmayacağız”

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?