Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Yardımlar Çukurözlülerin Hesabına Yatırılacak

yardimlarcukurozhesap
24 Kasım 2014

yardimlarcukurozhesap

Yardımlar Çukurözlülerin Hesabına Yatırılacak

Kaymakamdan Yangınzedelere Konteynır Önerisi

Çorum’un Bayat ilçesine bağlı Çukuröz Köyünde meydana gelen yangında evlerini kaybeden yangınzedeler, yapılan yardımlarla yeniden hayat buldu. Yaşanan felaketin ardından yardımlar Çukuröz için seferber edilirken, açılan yardım kampanyasında toplanan paraların yangınzedelerin hesaplarına yatırılacağı açıklandı.

Bayat Kaymakamı İdris Akça, Çukuröz Köyü’nde evi yanan ailelerle bir araya geldi. Yapılan yardımlarla ilgili bilgi veren Akça “Devlet olarak, yangın anından itibaren olduğu gibi bundan sonra yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi. Akça evleri yandıktan sonra köyde boş evlerde ve yakınlarının evlerinde yerleşen yangınzedelerin konteynır evlere yerleşmelerini önerdi. Akça yangınzedelerin konteynırlarda çok sıcak bir ortamda kışı geçireceklerini taahhüt etti.

Çukurözlü bazı yangınzedeler ise konteynır evlere geçmek istemediklerini ifade ederek, kendilerine kömür yardımı yapılmasını istediler.

Kaymakam Akça, kömür yardımı talebinin yerine getirileceğini belirtti. Akça ayrıca bağış hesaplarında toplanan paraların bir kısmının yarın yangınzedelerin hesabına yatırılacağını dile açıkladı.

Yaşadıkları zor günlerde devleti her zaman yanlarında gördüklerini söyleyen Çukurözlüler ise Bayat Kaymakamı İdris Akça’ya teşekkür ettiler.

Gazi, İnönü ve Bahabey Caddelerine Ücretli Park Uygulamasını Nasıl Değerlendiriyorsunuz ?


Anket Sonuçları

Loading ... Loading ...
Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?