Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Yaralı Yaban Kuşları Ziyaretçi Bekliyor

yaraliyabankusu
19 Ağustos 2020

Yaralı Yaban Kuşları Ziyaretçi Bekliyor

Çorum Belediyesi sokak hayvanlarına yönelik yaptığı tedavi çalışmalarının yanı sıra yaralı yaban hayvanlarınım bakımı ile de ilgileniyor.

Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki yaralı akbaba, atmaca, kartal, şahin ve leylek gibi yaban kuşları hayvan sever ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor.

Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün alanında tecrübeli personel ve iyi düzeyde imkânlara sahip olduğunu belirten Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, “Veteriner İşleri Müdürlüğümüz ekipleri yıl boyunca sokak hayvanlarına ve şehrin çevresindeki yaban hayvanlarına yönelik besleme çalışmalarını devam ettiriyoruz. Bir yandan da Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizde bakıma muhtaç sokak ve yaban hayvanlarının tedavi, bakım ve rehabilitasyon işlemlerini yapıyoruz. Merkezimizde tedavileri uzun süren akbaba, şahin, kartal ve leylek gibi yaban kuşlarımız var. Merkezimize gelen hayvan severle, bakımları süresince misafir ettiğimiz yaban kuşlarına oldukça ilgi gösteriyor” dedi.

Başkan Yardımcısı Zahir pandemi dolayısıyla kısıtlanan sosyal yaşamda ailelerin çocuklarıyla birlikte Çorum Belediyesi Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek hoşça vakit geçirebileceklerini de sözlerine ekledi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?