Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Yangınzedeler Kışı Konteynırlarda Geçirecek

yanginzedeler
21 Kasım 2014

yanginzedeler

Yangınzedeler Kışı Konteynırlarda Geçirecek

Bayat İlçe Kaymakamı İdris Akça, Çukuröz Köyü’nde evleri yanan vatandaşların bu kışı konteynırlarda geçireceğini söyledi.

Bayat Kaymakamı İdris Akça, özellikle dağ ve ormanlık alanlarda bulunan köylerde çıkan yangınlar nedeniyle kısa süre içerisinde her köye yangın tankerlerinin kurulacağını belirterek, “Bu tankerler sayesinde bir köyümüzde çıkabilecek yangınlar için anında ön müdahale olacak. Bu şekilde hem yangınların büyümesi engellenecek hem de itfaiyelerin beklenmesinin önüne geçilecek” dedi.

Mağdur olan ailelere ilk etapta acil olarak 1.000’er TL maddi yardımda bulunduklarını söyleyen Kaymakam Akça, “Yangın bir vatandaşımızın evinde bulunmadığı bir anda evinin çatısında başlayarak, rüzgarın da etkisiyle kısa bir zamanda yayıldı. Yapılan ilk incelemeye göre yangının elektrik tesisatından kaynaklandığı düşünülmektedir. Nakdi yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımız Valiliğimiz tarafından açılan banka hesaplarına bağışta bulunabilirler. Ayni yardımda bulunmak isteyenler ise kaymakamlığımızı arayabilirler” dedi.

Evleri yanan ve mağdur olan vatandaşlara yeni evler yapılacağını söyleyen Kaymakam Akça, “İlkbahara doğru evlerin yapılmasına başlanacak. Şu an ön hasar tespit çalışması sürüyor. Birkaç güne tamamlanacak. Zararın net olarak ne olduğunu belirleyeceğiz. Evleri yanan aileler, bu kışı konteynırlarda geçirecek” diye konuştu.

Gazi, İnönü ve Bahabey Caddelerine Ücretli Park Uygulamasını Nasıl Değerlendiriyorsunuz ?


Anket Sonuçları

Loading ... Loading ...
Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?