Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Vali Kara Bilgilendirme Toplantısını Oğuzlar’da Yaptı

vali-bilgilendirme-toplantisi
09 Şubat 2015

vali-bilgilendirme-toplantisi

Vali Kara Bilgilendirme Toplantısını Oğuzlar’da Yaptı
Acil Çağrı Merkezi Müjdesi ve Oğuzlar Cevizine İsim Değişikliği Önerisi

Vali Ahmet Kara’nın basın mensuplarına yönelik düzenlediği aylık olağan toplantısının üçüncüsü önceki gün Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş’in ev sahipliğinde Obruk Barajı’nda gerçekleştirildi.

Vali Yardımcıları Adem Saçan ve Fikret Zaman, Garnizon Komutanı J. Kd. Alb. Ahmet Çelik, Emniyet Müdürü Salih Erkan Tarancı, Oğuzlar Kaymakamı Servet Gün, Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı toplantıda Vali Ahmet Kara, önemli açıklamalarda bulundu.

Çorum’un leblebisi ile tanınmış bir kent olduğunu ancak Oğuzlar ile ceviz üretiminde de önemli bir merkez haline geldiğini ifade eden Kara, “Oğuzlar 77 cevizi ki aslında Oğuzlar 19 olmalıdır, bu markamız sayesinde hem Oğuzlar ilçemiz hem de Çorum’umuz çok şeyler kazanacaktır” dedi.

Vali Ahmet Kara Çorum’a “Acil Çağrı Merkezi” kurulacağını açıkladı.  Ambulans, polis, itifaye gibi tüm acil çağrıların tek numarada birleşeceklerini hatırlatan Vali Kara, bununla ilgili Çorum 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünü oluşturduklarını açıkladı.

Acil Çağrı Merkezi için Çorum’a 2 milyon 750 bin lira ödenek tahsis edildiğini açıklayan Kara, merkezin Ankara Yolunda inşa edilmesi için çalışmaların başladığını bildirdi.

Vali Kara, Sağlık Bakanlığı tarafından Çorum’a 8 yeni ambulans tahsis edildiğini de açıkladı.

 

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?