Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Vakalarda Korkutan Artış

Çorum’da Koronavirüs Vakası
28 Temmuz 2020

Vakalarda Korkutan Artış

Koronavirüs vakalarında artış devam ediyor. Dün itibarıyla Çorum’da hastanede yatan hasta sayısı ve gözlem altında tutulan hasta sayısında da artış yaşandı. Bir vatandaşımız da hayatını kaybetti.

Koronavirüs vaka sayılarında Çorum’da artış devam ediyor. Düğün ve asker uğurlamalarına kısıtlama getirilmesine rağmen vatandaşların toplu alanlarda bulunurken korunma tedbirlerine yeterince uymadığı gözlemleniyor. Caddelerde, sokaklarla, parklarda,  kafeler ve restaurantlarda ise maske ve mesafe kuralına yeterince uyulmadığı da tespitler arasında yer alıyor.

Normalleşme süreciyle birlikte vaka sayılarının Çorumda artışa geçmesi kuralların yeterince uygulanmadığı ve denetimlerin yetersiz kaldığı şeklinde değerlendiriliyor.

Çorumda yapılan test sayılarının düşüklüğüne rağmen vaka sayılarında günlük artışlar meydana gelmeye devam ediyor. Hafta sonu itibarıyla tedavi gören hastalardan birinin daha hayatını kaybetmesiyle toplam vefat sayısı altıya yükseldi. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden hastanın Gülsevim Tütüncüoğlu olduğu öğrenildi.

Çorum’da dün itibarıyla 108 test daha yapılarak toplam test sayısı 14 bin 132 oldu. Entübe edilen hasta sayısı 2 olurken, yoğun bakımda yatan hasta sayısı 3 oldu. Serviste yatan hasta sayısı düne göre iki artışla 95 e yükseldi. Gözlem altında bulunan hasta sayısı da 6 artışla 119 a yükseldi. Toplam vaka sayısı 19 kişi daha artarak 659 a yükseldi. Toplam iyileşen hasta sayısında da 9 artışla 434 e ulaşıldı.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?