Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Uğurludağ’da Yaşlılar Artık Yalnız Değil

ugurludagda-yaslilar-artik-yalniz-degil
20 Nisan 2015

Uğurludağ’da Yaşlılar Artık Yalnız Değil
Uğurludağ İlçe Kaymakamlığından Örnek Proje

Çorum’da Uğurludağ ilçe kaymakamlığı örnek bir projeye imza attı. Kaymakamlık ilçede yaşayan yaşlı ve kimsesizler için evde bakım hizmeti sunuyor. Hasta ve yaşlıları evlerinde ziyaret eden görevlilerin, her türlü ev işini yaparken temel ihtiyaçlarını da karşılıyor. Kaymakamlık hayata geçirdi projesiyle yaşlıları sevindirirken 13 kişiye de istihdam sağladı.

Görevliler yaşlıların yemeğini pişiriyor, evlerini temizliyor, sağlık kontrollerini yapıyor. Evden çıkma imkânı olmayan kişilerin saç traşları da eve gelen berber tarafında yapılıyor.

Evde bakım projesinin yanı sıra “Güzel Evim” isimli projeyi de ilçede hayata geçiren Uğurludağ Kaymakamlığı, yaşlıların kaldığı evlerin bakım ve onarımını da gerçekleştiriyor.

İlçede projeyi başlatarak örnek bir uygulamaya ortaya koyan Uğurludağ Kaymakamı Hasan Gümüşçüoğlu, zaman zaman yaşlıları da bizzat evlerinde ziyaret edip taleplerini dinliyor.

Uğurludağ Kaymakamı Hasan Gümüşçüoğlu ÇRT’ye yaptığı açıklamada evde kendi bakımını yapamayan, sağlık sorunlarıyla birlikte maddi imkansızlık içinde olan kişilerin birtakım ihtiyaçlarını gidermeyi amaçladıklarını söyledi.

Uğurludağ Kaymakamı Hasan Gümüşçüoğlu ayrıca güzel evim projesiyle kötü yaşam koşullarını da ortadan kaldırdıklarını ifade etti.

Uğurludağ Sosyal Yarımlaşma Vakfı Müdürü Yakup Yalman’da proje kapsamında ne gibi çalışmalar yaptıklarını anlattı. Yalman amacımız 65 yaş üstü yaşlılarımızın her zaman yanlarında oluğumuzu hissettirmek” dedi.

Uğurludağ kaymakamlığının projesi sayesinde ilçede de yeni istihdam alanı oluşturuldu. Hak eğitim merkezi bünyesinde çalışan görevliler, hem para kazanıyor, hem de yaşlıların çamaşırlarını yıkayıp ütü yapıyor.

 

2015 Genel Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vereceksiniz?


Anket Sonuçları

Loading ... Loading ...
Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?