Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

“Ufukta Baskın Seçim mi Var?”

ufukta-baskin-secim-mi-var
13 Ocak 2021

“Ufukta Baskın Seçim mi Var?”

DEVA Partisi Çorum İl Başkanı Orhan Vargeloğlu, iktidar partisinin sanki bir beka sorunu varmış gibi algı yaratmaya başladığını anlatarak, AK Parti’nin çeşitli siyasi partileri ziyaret ederek ittifak arayışına girdiğine dikkati çekti.

Vargeloğlu “Korkunun ecele faydası yoktur ve mevcut hükümet miadını doldurmuştur” dedi.

Vargeloğlu mevcut hükümeti ivedilikle suni gündemler ve suni düşmanlar yaratmamaya; enerjilerini ülkemizin gerçek gündemi olan kapanan işletmelere, işsizliğe, eksik maaş alanlara, hayat pahalılığına çözüm ve politika üretmeye harcamaya davet etti.

DEVA Partisi İl Başkanı Vargeloğlu’nun konuyla ilgili basın açıklaması şu şekilde:

Kamuoyunda iktidar partisinin erken genel bir seçim hazırlığında olduğu, bunun içinde değişik atraksiyonlar içine girdiği söyleniyor, konuşuluyor ve biliniyor. Ülkemizde geçen 10 günlük sürede birçok olay yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. Amaçları, orta vadede siyasi tezlerine dayalı tartışma alanı oluşturmak,  yan  ve ara hedefler üzerinden asıl seçim kazanma hedeflerine odaklanmaktır. Bu bağlamda siyasi partileri ziyaret ederek yeni ittifak arayışlarına girmeleri. (MHP, VATAN, HÜDAPAR, SP, DSP)

Ötekileştirerek; hedef tahtasına koydukları sendika, meslek birlikleri, barolar, Tabipler Birliği ile bazı oda, vakıf ve dernekler gibi örgütlü toplumu suçlu ilan eden, popülist söylemlerle, yasalara aykırı tutum ve davranış hamleleriyle bir siyaset tarzı yürüttüklerine tanıklık ediyoruz.

Mevcut hükümetin ülke bekası yerine kendi bekalarını düşünen bir anlayışta olduğunu, bunun içinde her yolu mubah sayan bir arayış içinde olduklarını biliyor ve görüyoruz.

Cumhurbaşkanının muhalif siyasi partilerinden ayrılan yeni oluşumları çok da etik olmayan tarzda el altında desteklediklerini görmekteyiz.

Korkunun Ecele Faydası Yoktur

Ayrıca Cumhurbaşkanın, ana muhalefet partisinin muhafazakâr seçmene yaklaşımına verdiği tepki manidardır. Bununla birlikte hükümetin türban üzerinden muhafazakâr seçmeni tekelinde tutmaya çalıştığı görülmektedir.

Boğaziçi Üniversitesine tartışmalı usulle rektör atanması, buna bağlı olarak üniversitede baş gösteren öğrenci ve öğretim görevlilerinin eylemlerini Gezi olaylarına benzeterek, beka sorununu yeniden ısıtarak, yeni bir kamuoyu desteğini alma arzuları aşikârdır.

Tüm halkımızın, esas sorunlarımızı unutmamaları, sadece yapay dini ve milli söylemlere itibar etmemeleri,  güncel gündemi değerlendirmelerini arzu ediyoruz.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?