Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Türkiye Artistik Bilardo Şampiyonası

Türkiye Artistik Bilardo Şampiyonası
18 Temmuz 2011

Çorum’da yapılan Türkiye Artistik Bilardo Şampiyonası 2. Etap müsabakaları son erdi. Cumartesi günü yapılan müsabakalar ile başlayan Artistik Bilardo Şampiyonası’nda 10 sporcu mücadele etti. Taç Bilardo Akademi Spor Eğitim Merkezi’ndeki şampiyonada ilimizden sporcu olarak milli takım antrenörü Emrah Taç katıldı.

Türkiye Şampiyonası 2. Kademe müsabakalarına Hacı Arap Yaman, Serdar Gümüş ve Barın Cin gibi Dünya ve Avrupa Şampiyonu sporcularda mücadele ettiler. İki gün süren müsabakalar sonunda Almanya’dan katılan Barış Cin ile İzmit’ten katılan Koray Kırman finalde karşı karşıya geldiler.

Oldukça zorlu bir mücadeleye sahne olan final maçı sonunda rakibini 3-1 yenen Barış Cin birinciliği kazanırken Koray Kırman ise ikincilik ödülünün sahibi oldu. Şampiyonada Ankara’dan Halil Alpaslan ve Timur Akkaya ise üçüncülük ödülleriyle teselli buldular.

Şampiyonada ilimiz adına katılan tek sporcu olan Emrah Taç ise birinciliği kazanan Barış Cin’e bir önceki turda yenilerek elendi.

Final müsabakaları sonunda dereceye giren sporculara ödülleri verildi. Şampiyonanın ödül törenine Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Kuruluşları Daire Başkanı Nurettin Özen, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Bilardo Federasyonu Genel Koordinatörü Orkun Kurt, Bilardo İl Temsilcisi Işık Eyvaz ve çok sayıda davetli katıldı.

Yorumlar

« | »

Habere 1 Yorum Yapılmış

  • Emrah TAÇ

    Emeğinize sağlık çok teşekkür ederim Bilardo Sporuna göstermiş olduğunuz ilginize ve desteğinize…

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?