Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Tepki Çeken Görüntülere Valilikten Açıklama

tepkicekengoruntulereaciklama
20 Temmuz 2019

 

Tepki Çeken Görüntülere Valilikten Açıklama

Bayat ilçesinde bir kadının, kavga eden köpekleri kürekle vurarak ayırması tepkiye neden oldu. Sosyal medyada tepki çeken görüntülere Valilikten açıklama geldi.

Olay Bayat ilçesine bağlı Çukuröz Köyü’nde yaşandı.  Bir kadının, evin bahçesinde boğuşan iki köpeğe elindeki kürekle vurarak ayırmaya çalışmasını, tep telefonu ile çeken bir vatandaş sosyal medyada paylaştı. Kısa küsere görüntülere hayvan severden tepki yağdı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenilirken, Çorum Valiliği sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Açıklama da, şu ifadelere yer verildi; “Sosyal medyada çıkan Bayat ilçesi Çukuröz köyü Kışla mevki’inde komşusunun köpeğini kürekle döverek öldürdüğü yönünde çıkan haberle ilgili İlçe Kaymakamlığımızca gerekli araştırma ve inceleme yapılmıştır. Her iki köpeğin de sağlık durumlarının iyi olduğu, herhangi bir kırık ve yara olmadığı tespit edilmiştir. Köpeğe vuran şahıs köpeklerin birbirine saldırdığını, ayırmak için vurduğunu ve sonrasında pişman olduğunu beyan etmiştir” denildi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?