Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Taksi Şoförünü Dövdüler, Serbest Kaldılar

Taksi Şoförünü Dövdüler, Serbest Kaldılar
12 Ocak 2018

Taksi Şoförünü Dövdüler, Serbest Kaldılar

Çorum’da para üstü nedeniyle çıkan tartışmada, taksi şoförü E.Ç.’yi (54) döven iki şüpheli polis tarafından yakalandı. Şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece adli kontrolle serbest bırakıldı.

Taksici E.Ç.’nin aracına binerek Bahçelievler Mahallesi’ndeki Bağlar mevkisine giden V.A. (27) ile R.K. (21), para üstünü eksik verdiği gerekçesiyle taksi şoförü ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Çınar’ı döven saldırganlar  kaçtı. Çevredekiler tarafından olay yerine çağrılan ambulansla Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Çınar, tedaviye alındı. İki şüpheli daha sonra polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Taksi şoförü E.Ç., “Taksici olarak ekmek parası kazanıyoruz. Kimseyle bir husumetimiz yok. Olayda benim hiçbir kabahatim ya da tahrikim olmadı. Taksi ücreti olarak bana 100 TL verdiklerini iddia ettiler. Ben de 20 TL verdiklerini söyledim. Sonra da beni dövdüler. Aldığım darbelerle bayılmışım. Gözlerimi hastanede açtım. Dişlerim kırıldı, yüzüm tanınmayacak hale geldi” dedi.

Şüpheliler V.A. ve R.K. çıkarıldıkları mahkeme tarafından adli kontrolle serbest bırakıldı. Öte yandan Çorum Taksiciler Minibüsçüler ve Servisçiler Esnaf Odası Mehmet Gayretli ise bu olayın sonuna kadar takipcisi olacaklarını ve yasal yönden gerekli mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?