Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

‘Sizlerle Gurur Duyuyoruz’

‘Sizlerle Gurur Duyuyoruz’
12 Mayıs 2018

Çorum’da 5 bedensel ve zihinsel engelli genç, kışlada 1 günlük eğitimin ardından askerlik yemini etti.

‘Sizlerle Gurur Duyuyoruz’

Dün 5 bedensel ve zihinsel engelli gence bir süre temsili askerlik eğitimi verilmesinin ardından İl Garnizon ve Jandarma Komutanlığı’nda yemin töreni düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende gençler, ellerini Türk bayrağı ve silahların üzerine koyarak yemin etti.

Ardından engelli gençlerin terhis belgelerini Vali Yardımcısı Ayhan Özkan, Garnizon Komutanı Albay Çetin Öcal, İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu ve diğer protokol üyeleri verdi.

Burada bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Özkan, erkek evlat sahibi anne babalar için evladının askerlik görevini yapmasının çok önemli olduğunu söyledi. Peygamber Ocağı’na katılıp, askerlik vazifesini yerine getirerek, bir birey olmaya ilk adımın atıldığını belirten Özkan, engelli bireylerin de bir günlüğüne de olsa askerlik duygusunu yaşamasının tüm ülkelere örnek olabilecek bir çalışma olduğunu ifade etti.

İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ da “Şanlı bayrağımız ve silah üzerine ellerinizi koyup, ebediyete kadar sadık kalacağınız askerlik yeminini ettiniz. İnanıyoruz ki ihtiyaç duyulduğunda bu yemini eden her vatan evladı gibi sizler de bu vatan için canınızı esirgemeyeceksiniz. Askerlik yemininiz, Yüce Türk Milleti’ne, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve Jandarma Teşkilatı’na, ailelerinize ve sizlere hayırlı olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından engelli vatandaşlara terhis belgeleri Vali Yardımcısı Ayhan Özkan, İl Garnizon Komutan Vekili Albay Çetin Öcal, İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ ve İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu tarafından verildi.

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?