Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Sınava Geç Kalanlar Yine Kapıda Kaldı

sinavageckalanlarkapidakaldi
08 Ekim 2018

Ortaöğretim mezunlarına yönelik yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı hafta sonu gerçekleştirildi. Sınava katılan bazı adayların geç kalması nedeniyle sınav binalarında yine aynı manzaralar yaşandı.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı nedeniyle Çorum’da sınav merkezlerinde güvenlik önlemleri alındı. Sınav girişinde adaylar didik didik arandı, su dışında herhangi bir eşyanın içeriye alınmasına izin verilmedi. Geç kalan adaylar, sınava yetişebilmek için koşmak zorunda kaldı. Saat 10.00’da sınavın gerçekleştirildiği binaların kapıları kapatıldı.

Başka bir okulda sınava giren eşini bırakan Murat Emecen, kendisinin sınava gireceği Hitit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’ne geldi. Ancak yaklaşık 1 dakika geç kalınca sınava alınmadı. Okul civarında park yeri bulamadığı için geciktiğini anlatan Emecen, bir süre bekledikten sonra ayrıldı. İbrahim Karataş adlı başka bir aday da otomobilini park etmek için park yeri ararken, zaman kaybı yaşayıp, sınava yetişemediğini ifade etti.

Nüfus cüzdanında fotoğraf olmayan ve Baran Çelik de sınava alınmadı. 20 saniye geç kaldığı için sınava alınmayan bir başka genç kız da gözyaşları arasında okuldan ayrıldı.

Yurt öğrencisi Muhammet Kabakçı da, sınava gireceği Anadolu Atatürk Lisesi’ne elinde valizle geldi. Polis ekipleri öğrencinin valizle sınav salonuna girmesine izin vermedi. Kabakçı, sınava 3 dakika kala valizini okulun önünde bulunan emanetçiye teslim edip, sınava son anda girebildi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?