Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Şehir İçi Toplu Ulaşım İhalesi Yapıldı

sehiricitopluulasim
09 Mart 2018

Şehir İçi Toplu Ulaşım İhalesi Yapıldı
Ulaş A.Ş. aylık 119 bin 750 TL teklif sundu

Çorum Belediyesi şehir içi toplu ulaşım ihalesini yeniden yaptı. Tek firma olarak Ulaş A.Ş’nin katıldığı ihalede, firma temsilcileri şehir için halk otobüsü işletmesi için aylık 119 bin 750 TL teklif sundu.  İhale Belediye Başkanı Zeki Gül’ün onaylaması halinde, şehir içi toplu ulaşım hizmeti Ulaş A.Ş.’ye 10 yıllığına kiralanmış olacak.

Çorum Belediyesi tarafından daha önceden de gerçekleştirdiği şehir içi toplu ulaşım ihalesi, istifa ettirilen eski Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ihaleyi iptal etmesi üzerine sonuçlandırılamamıştı. Yeniden yapılan ihaleye, halen şehir içi ulaşım hizmetini sürdüren Ulaş A.Ş. tek firma olarak katılı.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu başkanlığında, Belediye Meclis salonunda gerçekleştirildi. İhale şartnamesi gereğince,  şehir içi toplu ulaşım hizmeti, 10 yıllığına kiralanmak üzere aylık 118 bin 750 lira muammen bedel ile ihaleye sunuldu. İhaleye katılan tek firma olan Ulaş A.Ş. ihale şartmanesi gereğince en az bin TL’lik artış yaparak 119 bin 750 TL’lik teklif sundu.

Belediye Başkanı Zeki Gül’ün ihaleyi onaylaması durumunda Ulaş A.Ş. 10 yıl daha şehir içi toplu ulaşım hizmetini 50 adet yeni otobüs alarak sürdürecek. Otobüs işletmecileri Belediye’ye aylık 119 bin 750 TL + KDV hat ücreti ödeyecek.

İhale şartnamesinde 50 adet yeni otobüs alınması konusu ise Ulaş A.Ş. ortaklarını tepkinse neden oldu. “Biz bu şartlar altında batarız” diyen bir işletmeci, Ulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Melendiz’i suçladı.  İsmail Hakkı Melendiz ise kendisine FETÖ’cü diyen kişiye sert tepki gösterince kısa süreli gerginlik yaşandı.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?