Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Palabıyık Köyü Beş Aydır Telefonlardan Faydalanamıyor

palabiyik-koyu-bes-aydir-telefonlardan-faydalanamiyor
2 Ekim 2020

Palabıyık Köyü Beş Aydır Telefonlardan Faydalanamıyor

Çorum Merkez Palabıyık Köyü’nde aylar öncesinden telefon kabloları kopmasına rağmen, Telekom yetkilileri bir türlü arızayı gidermedi.

Köy halkı sabit telefonlarla görüşme yapamazken, her türlü ücretini ödedikleri telefonlardan yararlanamamanın mağduriyetini yaşıyor.

Edinilen bilgiye göre Palabıyık Köyü’nde beş ay önce telefon kabloları koptu. Bu nedenle de telefonlar çalışmıyor.

Muharrem Türkmen, Şeref Çark ve Haydar Çark isimli vatandaşlar, telefon kablolarının yere inmesi nedeniyle mağduriyet yaşıyor. Kablonun düşmesi sırasında evlerinin çatısı zarar gören vatandaşlar, ayrıca kablonun yere inmesi nedeniyle traktör kullanırken, çalışma yaparken bir hayli zorluk çekiyor.

Telekom ekiplerine durumu bildiren köy halkı, aylardır ekiplerin köye gelerek arızayı gidermesini bekliyor.

“Vergisini Veriyor, Parasını Ödüyoruz Ama …”

Telekom’a dilekçe verdiklerini, defalarca kuruma başvurduklarını ancak bir türlü arızanın giderilmediğini söyleyen vatandaşlar, “Telefonların vergisini veriyor, parasını ödüyoruz, ancak kullanamıyoruz. Telekom ekipleri ‘Pandemi var’ diye köye gelmiyor. Bu kadar vurdumduymazlık olmaz. Salgın var diye hiçbir kamu hizmeti yapılmayacak mı? Her türlü etkinliğe katılırken virüs yok da, köyümüzün telefonlarını onarırken mi virüs var? Telefon kabloları sokakta, bahçemizde serili duruyor. Direkleri onarıp kabloyu yeniden asmak çok mu zor?

Telekom yetkililerinden anlayış, hizmet ve duyarlılık bekliyoruz. Lütfen bir an önce gelsinler ve telefon kablolarını düzeltip mağduriyetimizi gidersinler” şeklinde konuştu.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?