Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Özelleşen Şeker’de Üretim Başladı

ozellesensekerdeuretimbasladi
21 Eylül 2018

Özelleştirilen Çorum Şeker Fabrikasında ilk pancar alım kampanyası gerçekleştirildi. Çorum Şeker’de yeni üretim sezonu Safi Holding yönetimindeki ekip tarafından gerçekleşecek.

Şeker fabrikasında kampanya açılışı düzenlenen sade törenle gerçekleştirildi. İlk ürünlerin girdiği fabrika bahçesinde uzun araç kuyrukları oluştu. Fabrika bahçesinde düzenlenen sezon açılışına Safi Holding Yönetim Kurulu başkanı Hakan Safi de katıldı. Hakan Safi ilk fabrikaya ilk pancarı getiren çiftçilere ödül olarak para dağıttı.

Hakan Safi yaptığı açıklamada Çorum’da kısa süreli değil, uzun vadeli bir üretim planladıklarını söyledi. Hakan Safi, “Çiftçimize ve bölgemize güvenimiz sonsuz. Bölgemizde pancar ekim alanlarını çoğalarak çiftçiyi pancar ekmesi için teşvik edeceğiz. Çiftçimizle beraber var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Fabrikayı devraldıktan sonra bir takım yenilikler yaptıklarını ifade eden Safi, asıl revizyonu sezon bittikten sonra gerçekleştireceklerini açıkladı.

Özelleştirmeye de değinen Hakan Safi “Çorum Şeker Fabrikasını değerinden 4,5 kat daha fazla para vererek aldık. Biz burayı arsa için değil, pancar kotası için aldık” dedi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?