Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Osmancık’ta Karadeniz Paneli

osmancikkaradeniz
26 Kasım 2014

osmancikkaradeniz

Osmancık’ta Karadeniz Paneli

Osmancık’ta Karadeniz konulu panel gerçekleştirildi.   Hitit Üniversitesi Karadeniz Arkeolojisini Araştırma Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu işbirliğinde “Dünü, Bugünü ve Yarını ile Karadeniz” isimli panel düzenlendi.

Osmancık Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, panelistlerden Yrd. Doç. Dr. Özlem Sir Gavaz “Karadeniz Bölgesi ve Hititler”, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bakan ise “Türk Tarihinde Karadeniz” konulu sunumlarda bulundu. Panelin Moderatörlüğünü Yrd. Doç. Dr. Esra Keskin yaptı.

Osmancık Belediyesi Kültür Merkezindeki panele, Hitit Üniversitesi Karadeniz Arkeolojisini Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetim Kurulu Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Özlem Sirgavaz, Yrd. Doç. Dr. Esra Keskin ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bakan konuşmacı olarak katıldı.

Panele, Kaymakam Sezgin Üçüncü, Belediye Başkanı Hamza Karataş, Cumhuriyet Başsavcısı Ercan Ermiş, vatandaşlar ve öğrenciler izledi.

Hitit Üniversitesi Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Tolga Çırak panelle ilgili yaptığı açıklamada, bölgenin tarihi özelliklerinin gün yüzüne çıkarılması noktasında önemli bir etkinlik olduğunu belirtti.

Gazi, İnönü ve Bahabey Caddelerine Ücretli Park Uygulamasını Nasıl Değerlendiriyorsunuz ?


Anket Sonuçları

Loading ... Loading ...
Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?