Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Osmancık Kalesine Ziyaretçi Akını

osmancik-kalesine-ziyaretci-akini
17 Mart 2016

Osmancık Kalesine Ziyaretçi Akını

Kısa bir süre önce restore edilerek turizme kazandırılan Osmancık Kalesi’nin ziyaretçi sayısı her geçen gün artıyor. Osmancık belediyesinden yapılan açıklama da 2016 yılının ilk 75 gününde Osmancık kalesini ziyaret edenlerin sayısının 6 bini aştığı ifade edildi.

Özelikle hafta sonlarında ziyaretçi sayısının hafta içi günlerine oranla iki üç kat artığı ifade edilirken geçtiğimiz Pazar günü havanında güneşli olmasıyla birlikte Osmancık kalesini ziyaret edenlerin sayısının 600 ü geçtiği ifade edildi.

Konu ile ilgili olarak turizm çalıştayı çalışma gurubu toplantısında bir açıklama yapan Osmancık belediye başkanı Hamza Karataş kale girişinde bir görevli olduğunu ve ziyaret edenlerin profillerini takip ettiklerini belirtti. Çorum, Tokat, Amasya ve diğer Karadeniz illerinden yoğun ziyaretçisi olan Osmancık Kalesi için 2016 yılı sonu itibarı ile yaklaşık 70 bin ziyaretçi hedeflediklerini söyledi. Kale surları restorasyonu için de çalışmalarını sürdürdüklerini sözlerine ekleyen Karataş kısa vadede Osmancık Kalesi yıllık ziyaretçi sayısının 100 bini aşacağını sözlerine ekledi.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?