Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Oğuzlar Ceviz Festivaline Hazır

Oğuzlar Ceviz Festivaline Hazır
7 Ekim 2010

Oğuzlar ceviz festivaline hazır. Ceviz Festivali ve Kültür-Sanat etkinlikleri 8 Ekim Cuma günü yapılacak. Oğuzlar Belediye Başkanı Ali Uyanık:  “Festival ile Oğuzlar 77 cevizini dünyaya tanıtacağız” dedi.

Oğuzlar ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ceviz Festivali ve Kültür-Sanat etkinlikleri için hazırlıklar tamamlandı.  Oğuzlar Kaymakamlığı ve Oğuzlar Belediyesi tarafından bu yıl 11. gerçekleştirilecek olan Ceviz Festivali ve Kültür-Sanat etkinlikleri 8 Ekim Cuma günü 100. Yıl Atatürk Parkı’ndaki program ile başlayacak. Mehter ve halk oyunları gösterisi, halk konseri ile devam edecek etkinlikler 9 Ekim Cumartesi günü yapılacak olan Karakucak güreşlerinin ardından sona erecek.

Oğuzlar Belediye Başkanı Ali Uyanık, bu yıl 11.’sine ev sahipliği yapacakları Oğuzlar Ceviz Festivali ve Kültür-Sanat etkinlikleri için son hazırlıkların tamamlandığını söyledi. Uyanık, festivalin coşkulu ve yüksek katılımlı olması için her şeyi en ince ayrıntısına kadar planladıklarını dile getirdi.

“Oğuzlar 2007” cevizini yurt içinde ve yurt dışında tanıtma adına festivali bir vesile olarak gördüklerini dile getiren Uyanık, ülkenin dört bir tarafında yaşayan Oğuzluları festivale davet etti.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?