Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

NAZMİ AVLUCA ÇORUM’UN GURURU OLDU

NAZMİ AVLUCA ÇORUM’UN GURURU OLDU
16 Ekim 2009

nazmiavlucaDanimarka’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak Türkiye’nin gururu olan Nazmi Avluca kendisi için düzenlenen ödül törenine katılmak için Çorum’a geldi. İlk olarak Valiliği ziyaret eden Milli Güreşçiye Vali Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret etti.

Şampiyon güreşçiye plaket vererek teşekkür eden Vali Mustafa Toprak’ın Nazmi Avluca’ya bir de sürprizi vardı.

Vali Mustafa Toprak “Dünya şampiyonu güreşçimizin ismini, Ulukavak Mahallesindeki Tevfik Kış Spor Salonu yanında yapımı tamamlanan ve içerisinde futbol, basketbol ve tenis sahalarının bulunduğu tesislere vereceğiz.” Dedi.

Vali Mustafa Toprak, milli güreşçi Nazmi Avluca’nın bugüne kadar uluslararası arenada elde ettiği başarılarla hem Türkiye’nin hem de Çorum’un gururu olduğunu söyledi.

Danimarka’da ikinci dünya şampiyonluğunu elde ettiğini ifade eden Nazmi Avluca, kendisine destek verenlere teşekkür etti. Avluca “Bayrağımızı zirveye çıkarttığım için ve Danimarka’da istiklal marşını okutturduğum için mutluyum” dedi.

Ziyaretin ardından Vali Toprak, Nazmi Avluca ve beraberindekilerle birlikte yürüyerek Belediye Başkanlığına gitti.

Belediyenin önünde Mehter Takımı ile karşılanan Avluca’ya, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü tarafından 5 cumhuriyet altını ile çiçek takdim edildi.

Şampiyon güreşçi ve diğer misafirlerini makamında ağırlayan Belediye Başkanı Külcü, “Ay yıldızlı bayrağı dünyanın farklı yerlerinde defalarca dalgalandırdığı için Nazmi Avluca’yı  tebrik ediyoruz” dedi.

Başkan Külcü konuşmasında güreş kulübü açmak için hazırlık yaptıklarını söyledi.

Külcü Çorum’da sporcu kamp eğitim merkezi, güreş eğitim merkezi ve yeni stadyum yapılacağını söyledi.

Bu arada Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye,  2004 yılında, Turan Atlamaz döneminde Avrupa şampiyonu olan Çorumlu sporcuklara birer adet daire hediye edildiğini ancak bu güne kadar dairlere ait tapularının sporculara neden devredilemediğini soruldu.

Bu soruya cevap veren Başkan Külcü  İçişleri bakanlığının tarafından bir genelge yayınlandığını belirterek “Şu anda bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Bakanlığın genelgesi doğrultusunda belli bir ücret ödenmeden evlerin tapuları verilemiyor.” Dedi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?