Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Minik Pehlivanlar Sevindirildi

minik-pehlivanlar-sevindirildi
1 Aralık 2020

Minik Pehlivanlar Sevindirildi

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan 50 minik güreşçiye malzeme dağıtımını gerçekleştirdi.

Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan bir proje kapsamında Ata Sporumuz Güreşi Koruma ve Yaşatma Derneği’ne 50 sporcu için malzeme desteği sağlandı. Malzemelerin dağıtımı ise yapıldı. Malzeme dağıtımına Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ile birlikte İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Fatih Temur ve Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak ile Ata Sporumuz Güreşi Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Uğur Çadır ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile sporcular katıldı.

Törende konuşan Milletvekili Ceylan dernek başkanının kendilerinden malzeme desteği talebinde bulunduğunu hatırlatarak, kendisinin de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile konuyu görüştüğünü belirterek, Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından örnek bir projenin hayata geçirildiğini anlattı.

50 güreşçi için ihtiyaç duyulan tüm malzemelerin temin edildiğini söyleyen Ceylan yetişen minik güreşçilerin Avrupa, Dünya ve Olimpiyatlarda elde edecekleri başarılarla Türk bayrağını dalgalandıracaklarına inandığını kaydetti.

Minik güreşçilerden de sporun yanı sıra eğitimlerini de aksatmamalarını isteyen Ceylan ailelerine de selamlarını iletti. Çorum’un her alanında olduğunu ve spor alanında da gelişmesi ve kalkınması için her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarının altını çizen Ceylan, Çorum güreşi için de ne yapılması gerekiyorsa camianın emrinde olduğunu dile getirdi.

İl Başkanı Yusuf Ahlatcı da minik güreşçilerin gözünde gördüğü sevincin kendilerini mutlu ettiğini ifade etti.

Ata Sporumuz Güreşi Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Uğur Çadır da her zaman ve her konuda kendilerine destelveren Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’a teşekkür ederek şükranlarını sundu.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?