Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Milletvekili Kaya, “Kırkdilim’i 2021’de Açacağız”

kirkdilimi2021deacacagiz
18 Eylül 2019

 

Milletvekili Kaya, “Kırkdilim’i 2021’de Açacağız”

Kırkdilim yolunda çalışmalar hızla ilerliyor.  AK Parti Çorum milletvekili Oğuzhan Kaya, Laçin ilçesini ziyaret ederek, Kırkdilim’de yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Karayolları Bölge Müdürü Murat Gönenli tarafından milletvekili Kaya’ya projenin son durumu hakkında bilgiler verildi.

AK Parti Çorum milletvekili Oğuzhan Kaya, Kırkdilim’in Çorum’un 40 yıllık tarihi bir sorunu belirterek, “Biz bu sorunu tarihe gömmek istiyoruz” dedi. Kaya, Kırkdilim geçiş projesinin Çorum’un tek kalemde yapılan en büyük yatırım olduğunun altını çizdi.

Projede herhangi bir aksama yaşanmadan çalışmaların devam ettiğini anlatan Kaya, “2021 yılında Kırkdilim’i hizmete açarak bölgeye büyük bir yatırımı kazandıracağız” diye konuştu.

Karayolları Bölge Müdürü Murat Gönenli, şu anda en büyük tünel olan Laçin ilçesi tarafındaki tünelde çalışmaların devam ettiğini bildirdi. Çalışmaların kış aylarında devam edeceğini söyleyen Gönenli, “Bahar mevsimiyle birlikte en uzun tüneli bitirmeyi planlıyoruz” dedi.

Projenin 570 milyon liralık bir proje olduğunu kaydeden Gönenli, ayrıca Çorum-Laçin karayolunda da çalışmaların devam ettiğini bildirdi. Gönenli “Çorum-Laçin ve Kırkdilim geçiş projesiyle birlikte bölgeye 700 milyon TL’lik bir yatırım yapılmış olacak” dedi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?