Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

KYK Osmancık Öğrenci Yurdunda Kan Bağışı

kyk-osmancik-ogrenci-yurdunda-kan-bagisi
10 Aralık 2015

KYK Osmancık Öğrenci Yurdunda Kan Bağışı

Kızılay Osmancık Şubesi Kan Bağış Merkezi tarafından Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Osmancık Öğrenci Yurdu Müdürlüğünde düzenlenen kan bağış kampanyasına yurt öğrencilerinden yoğun ilgi geldi.

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Osmancık öğrenci Yurdu Müdürlüğü 2015-2016 Öğretim Yılı Öğrenci Eğitim Faaliyetleri Programı kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla Sosyal Sorumluluk Projesi ile toplumsal düzeyde duyarlılık oluşturmak amacıyla yurt müdürlüğünde kan bağışı düzenlendi.

Yurt Müdürlüğü eğitim salonunda kurulan Kızılay kan bağışı standında yaklaşık 150 öğrenci kan bağışında bulundu.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Osmancık Öğrenci Yurdu Müdürü Şevket Anar, “Amacımız toplumda kan bağışını hassasiyetle kan bağışındaki oranın yükselmesinde katkı sağlamaktır” dedi.

Osmancık öğrenci yurdunda kan bağışı standının açılmasında göstermiş olduğu hassasiyetinden dolayı Yurt Müdürü Şevket Anar’a teşekkür eden Kızılay yetkilileri ise, yapılan kan bağışlarının hayat kurtarmada ne kadar önemli olduğu vurgusunu yaptı.

Kan bağışı sonrasında Kızılay yetkilileri, yurt müdürü Şevket Anar’a  yurt personeli ve öğrenciler adına teşekkür belgesi takdim etti.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?