Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Kumpas Davasında İlk Tutuklama

kumpasdavasiilktutuklama
11 Ocak 2019

Ak Parti eski il başkanı Mehmet Karadağ’a kumpas kurulduğu ve şantaj yapıldığı iddiası üzerine başlatılan soruşturma kapsamında ilk tutuklama geldi.

Ak Parti eski il başkanı Mehmet Karadağ’ın savcılığa yaptığı şikayet üzerine soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında şüphelilerin ifadelerine başvuran Cumhuriyet Başsavcılığı Erdal A. hakkında tutuklama kararı verdi. Polis tarafından göz altına alınan Erdal A. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hatırlanacağı üzere Mehmet Karadağ, Ak Parti İl Başkanlığı döneminde kendisine bir ses kaydı üzerinden kumpas kurulduğu ve şantaj yapıldığını iddia ederek Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğunu açıklamıştı.

Öte yandan Çorumspor kulüp başkanı  Fatih Özcan da düzenlediği basın toplantısında BELTAŞ üzeriden bir takım pazarlıkların yapılığını öne sürerek, bir kumpas olayından bahsetmişti. Özcan bununla ilgili savcılık tarafından yürütülen bir soruşturmanın söz konusu olduğunu ifade etmişti.

Olayla ilgili soruşturma başlayan Cumhuriyet Savcılığı ifadeler doğrultusunda Erdal A. isimli şahsı göz altına aldı. Erdal A. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Erdal A.’nın tutuklu olarak yargılanacağı ve soruşturmanın ise devam ettiği öğrenildi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?