Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Komiser Yardımcılığı İçin 3 Bin Öğrenci Alınacak

komseryardimciligiicinogrencialinacak
27 Temmuz 2016

Komiser Yardımcılığı İçin 3 Bin Öğrenci Alınacak

Emniyet Genel Müdürlüğünce bini emniyet mensubu, 2 bini emniyet mensubu olmayan lisans mezunu adaylar arasından olmak üzere 3 bin komiser yardımcısı adayı alınacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanlığından yapılan duyuruda, Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitim Merkezi’ne 2016­ 2017 Eğitim­Öğretim Yılında bini emniyet mensubu ve iki bini emniyet mensubu olmayan adaylar arasından ilk derece amirlik eğitimi (komiser yardımcısı adayı) için 3 bin öğrenci alımı yapılacağı belirtildi. Açıklamaya göre, alımlar, emniyet mensubu adaylardan 100’ü kadın, 900’ü erkek, emniyet mensubu olmayan adaylardan 200’ü kadın, bin 800’ü erkek olacak şekilde planlandı.

Emniyet mensubu adaylar için ön başvurular 8­19 Ağustos, emniyet mensubu olmayan adaylar için 27 Temmuz­5 Ağustos’ta alınacak. Açıklamada ön başvuruların Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacağı, sınav tarihi ve yerlerine ilişkin duyuruların daha sonra paylaşılacağı kaydedildi. Başvuruya ilişkin diğer hususlar, Polis Akademisi Başkanlığı’nın www.pa.edu.tr resmi internet sitesinden ilan edilecek.

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?