Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Koçhisar 50 Yıllık Su İhtiyacını Karşılayacak

kochisar-50-yillik-su-ihtiyacini-karsilayacak
2 Ekim 2020

Koçhisar 50 Yıllık Su İhtiyacını Karşılayacak

Çorum’un en az 50 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Koçhisar Barajı isale hattında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Geçtiğimiz aylarda ihalesi gerçekleştirilen 53 kilometre uzunluğundaki Koçhisar İsale Hattı ile Çorum’un uzun yıllar su ihtiyacını karşılayacak olan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın çalışmaların önümüzdeki sene içinde tamamlanacağını söyledi.

Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Yağbat ve Alper Zahir, Su ve Kanalizasyon Müdürü İdris Özyılmaz ve beraberindeki heyetle Koçhisar Barajı’ndan başlayarak çalışmaları inceleyen Başkan Aşgın, DSİ ve firma yetkililerinden bilgi aldı.

“Şehrimiz Uzun Yıllar Su Sıkıntısı Çekmeyecek”

Çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini vurgulayan Başkan Aşgın “53 kilometrelik bir yerden, Alaca’nın Koçhisar Barajı’ndan şehrimize çok kaliteli bir içme suyu getiriyoruz. Seçim dönemi verdiğimiz sözlerimiz içinde öncelikli projelerimizden biriydi. İhalesi geçtiğimiz aylarda yapıldı. Yaklaşık üç ay önce de firma çalışmalarına başladı. Şu an çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 53 kilometrelik isale hattımızın 39 kilometrelik kısmında 914 milimetrelik çelik borularımız toprakla buluşmuş durumda. Bunların da yaklaşık 8 bin metrelik kısmında da çalışmalar tamamlandı. Dolayısıyla şehrimizin önümüzdeki süreçte suyla ilgili çok önemli bir problemini çok uzun yılları kapsayacak şekilde çözmüş olacağız.

Bu çalışmada emeği geçen DSİ ve firma yetkililerimize teşekkür ediyoruz. Hususen takip eden Sayın Valimize, milletvekillerimize, il başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Şu anda da çok önemli bir aşamaya taşıdığımız bu projemiz, önümüzdeki yıl içerisinde tamamlanmış olacak ve şehrimiz uzun yıllar inşallah bir daha su problemi yaşamayacak. Şehrimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?