Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Kocaelispor Hazırlıkları Sürüyor

kocaelispor-hazirliklari-suruyor
28 Eylül 2020

Kocaelispor Hazırlıkları Sürüyor

Misli.com 2.Lig Beyaz Grup 3.Hafta maçında 4 Ekim Pazar günü 19’da Kocaelispor deplasmanına konuk olacak Çorum FK’de hazırlık sürüyor. Kırmızı-Siyahlılar dün sabah yaptığı tek idmanla zorlu Kocaelispor maçına hazırlanıyor. Kırmızı-Siyahlılar bugün de 11’de yapacağı sabah antrenmanı ile hazırlıklara devam edecek.

Hafta sonu yaşanan gelişmeleri unutup Kocaelispor maçına odaklanmak isteyen Kırmızı Siyahlılar bir yandan da transfer çalışmalarını sürdürüyor.

Bir Kaleci ve İki Forvete Resmi Teklif Yapıldı

Çorum FK Başkanı Fatih Özcan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bir kaleci ve iki forvet transferi için teklif yaptıklarını açıkladı.

Başkan Özcan ayrıca taraftara da seslendi. Özcan “Transfer döneminin bitmesine sayılı günler kala, heyecan içinde transfer haberlerimizi beklediğinizi biliyorum. İçiniz rahat olsun. İki forvet ve bir kaleci transferi için resmi teklimizi yaptık ve beklemeye geçtik” dedi.

Sinan Kurumuş ile Anlaşıldı

Transfer çalışmaları kapsamında forvet Sinan Kurumuş ile anlaşan Kırmızı-Siyahlı yönetim, oyuncunun takımı Manisa Futbol Kulübü ile son aşamaya geldi. Yakup Alkan ile yolların ayrılmasının ardından Sinan Kurumuş için Manisa FK ile görüşmeler sıklaştı. 400 bin lira bonservis bedeli istenen golcü futbolcuyla büyük oranda anlaşan Çorum FK, Manisa FK ile görüşmelerini sürdürüyor.

“Kaos Ortamı Algısı Yaratılıyor”

Çorum Futbol Kulübü Başkanı Fatih Özcan, dört futbolcu ile yollarını ayırmaları, bir futbolcunun da kadro dışı bırakılması sonrası kulüpte bir kaos ortamı varmış gibi bir algı oluştuğunu ifade etti.

Çorumsporluyuz.net’in haberine göre Çorum Futbol Kulübü Başkanı Fatih Özcan, kulüpte bir kaos ortamının olmadığını ve her şeyin yolunda olduğunu söyledi. Çorum Futbol Kulübü’nün Cuma günü yaptığı çift kale maçının ardından Başkan Fatih Özcan, teknik direktör Bahri Kaya’dan rapor istedi. Kaya’nın raporu doğrultusunda futbolculardan Mert Ilıman, Osman Bodur, Batuhan Demirel ve Yakup Alkan’dan kendilerine kulüp bulmaları istenirken, kaleci Onur Tekin de süresiz kadro dışı bırakıldı. Bu gelişmelerin ardından Mert Ilıman’dan boşalan sol beke eski Beşiktaşlı futbolcu Mehmet Sedef transfer edildi.

“Kaos Ortamı Yok”

Tüm bu yaşananlardan sonra kamuoyunda, kulüpte sanki bir kaos yaşanıyormuş gibi bir hava estirildiğini belirten Çorum Futbol Kulübü Başkanı Fatih Özcan, “Kesinlikle bir kaos ortamı yok. Taraftarlarımız rahat olsunlar. Tüm bu yaşananlar teknik heyetimizin raporu doğrultusunda gerçekleşti. Şu anda her şey yolunda. Antrenmanlarımız neşe içinde devam ediyor. Sol bek transferini hemen yaptık. Forvet transferi ile ilgili de görüşmeler devam ediyor. En kısa sürede, herkesin kabul edeceği bir golcüyü kadromuza katacağız. Diğer transferler için henüz zamanımız var, biraz bekleyeceğiz. Bizim için acil olan golcü transferi. Onu da en kısa sürede yapacağız” diye konuştu.

Kimseyi Çorumspor’un Üzerine Çıkarmayın!

Başkan Fatih Özcan, Çorumspor’un her şeyin üzerinde olduğuna dikkat çekerek, “Şu an konuşma zamanı değil, çalışma ve iş yapma zamanı! Lütfen kimseyi ama kimseyi (ben dahil) Çorumspor’un üzerine çıkarmayın! En kısa sürede sizlere gerekli açıklamayı yapmak üzere karşınızda olacağım” dedi.

Hodri Meydan Taraftar Derneği de Çorum FK Maçı Öncesi Bir Açıklama Yaptı

Hodri Meydan Taraftar Derneği açıklamasında şu cümlelere yer verdi:

11 yıldır bugünlerin hayali ile yaşadık bu şehrin çocuklarına ve tüm Türkiye’ye Kocaelispor ruhunun ne demek olduğunu görebilsinler diye türlü türlü entrikalarla mücadele ettik. Ne takımı sahipsiz bıraktık ne de armayı sattık.

Ne siyasete alet olduk ne de kişisel menfaat için Kocaelisporlu olduk. Her zaman ve her yerde dik durduk. Kocaelispor ruhunu hiç bir kuruma, hiç bir ideolojiye, hiç bir siyasi zihniyete teslim etmedik, etmeye çalışanları da yine bu şehrin çocukları olarak arma uğruna tarihe gömdük.

Başarılı olanı alkışladık, omuz verdik, destek olanı da her zaman takdir ettik. Tüm futbolcularımızı arma uğruna baş tacı yaptık. Gelinen bu noktada Kocaelisporumuz için, Kocaelispor ruhuna, şehrin kültürüne, İzmit aidiyet duygusuna ve geçmişten ders çıkarma düşüncesi ile acilen bu duygulara dönüldüğünde başarının geleceğine her zaman inandık ve bulunduğumuz her platformda bu düşünceyi savunduk. Bu düşünce haricinde hiç bir zihniyetin başarılı olabileceğine inanmadık.

Bu saatten sonra almış olduğumuz mağlubiyetin bize ders niteliğinde olmasını, önümüzdeki hafta Çorum maçında ve diğer müsabakalarda Kocaelispor ruhuna yakışacak şekilde mücadele edilmesini istiyoruz. Aksi takdirde hiç bir mazerete bakılmaksızın ve hiç bir zihniyetten çekinmeksizin geçmişte olduğu gibi arma uğruna bu şehrin çocukları hak edene hakkını, hak etmeyene de tepkisini en ağır şekilde gösterecektir. Kocaelisporumuzun gerçek sahibi her zaman taraftardır, kimse Kocaelispor’dan büyük ve bir adım önde değildir! Bu şehirde korkaklara ve inanmayanlara yer yok.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?