Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Kılıçdaroğlu Çorum’da

kilicdaroglu-bugun-corumda
20 Kasım 2015

Kılıçdaroğlu, Çorum’da Şehit Evini Ziyaret Etti
Kılıçdaroğlu’nu İkramlarla Ağırlayıp, Özür Dilediler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehit ailesinin ziyaret için bir kez daha Çorum’a geldi. Kılıçdaroğlu, Van’da şehit düşen polis memuru Yaşar Uysal’ın Güney Köy’ündeki ailesini geçen Ekim ayında da ziyaret etmişti. Kılıçdaroğlu’nun aynı aileyi bir kez daha ziyaret etmesinin nedeni ise bir önceki ziyaretinde şehit dedesinin kendisine gösterdiği tepki nedeniyle oldu. Bu kez hem şehit dedesi, hem de köy halkı ile Kılıçdaroğlu arasında oldukça sıcak bir görüşme gerçekleşti. Köylüler Kılıçdaroğlu’nu ikramlarla ağırladı ve misafirperver bir ev sahipliği sergiledi.

Van’da polisin uygulama noktasından kaçan sürücünün kamyonetle çarpması sonucu geçen Ekim ayında şehit olan 27 yaşındaki polis memuru Yaşar Uysal’ın Çorum’daki ailesini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ziyaret etti.

Ankara’dan karayolu ile Çorum’a gelen Kılıçdaroğlu, şehidin merkeze bağlı Güney Köyü’nde bulunan babaevine gitti. 1 Kasım seçimleri öncesinde Çorum’da yaptığı miting öncesi de aileyi ziyaret eden ve burada şehidin dedesi 80 yaşındaki Yaşar Uysal’ın, “Siz hangi yüzle buraya geliyorsunuz” tepkisiyle karşılaşan Kılıçdaroğlu, bugün yaptığı ziyarette dede ile tekrar görüştü.

Kılıçdaroğlu, acılı bir günde verilen tepkiyi anlayışla karşıladığını bir kez dile getirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, kendisini kapıda karşılayan şehidin babası Mustafa Uysal’la da sohbet etti. Daha sonra şehidin dedesi Yaşar Uysal ile görüştü. Uysal, “Torunumun acısını yaşıyorduk ve o gün siz buraya geldiğinizde kafam yerinde değildi. Size tepki gösterdim, köylü de bana tepki gösterdi. Sokağa çıkamadım. Benim okur yazarlığım yok. Kusura bakmayın” dedi.

Ayrıca kadınların yanına gelerek hatıra fotoğrafı çektiren CHP Kemal Kılıçdaroğlu, Köy Muhtarı Dursun Havyar’dan da kadınları meclise getirmesini istedi.

Kılıçtaroğlu ardından şehidin evinde basına kapalı bir ziyaret gerçekleştirdi. 20 dakikalık görüşmenin ardından mezarlığa giderek şehit Yaşar Uysal’ın mezarı başında dua ettiler.

Mezarlık çıkışında ise köylü kadınlar tarafından önü kesilen Kılıçdaroğlu’na köy ekmeği ikram edildi. Burada da bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Kılıçdaroğlu, karayolu ile Ankara’ya dönmek üzere köyden ayrıldı.

Şehit Evinde Kılıçdaroğlu’na Tepki 

sehit-evinde-kilicdarogluna-tepki-729x280

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?