Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Keneden Bir Ölüm de Oğuzlar’da

Keneden Bir Ölüm de Oğuzlar’da
11 Haziran 2013

Ölümcül virüs taşıyan kenelerin bulaştırdığı Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı nedeniyle bir kişi hayatını kaybetti.  Olay oğuzlar ilçesinde meydana geldi.

İddialara göre, yaklaşık 10 gün önce Oğuzlar ilçesine bağlı Derinez köyünde yaşayan 68 yaşındaki Mustafa Armutçu ahırda hayvanlarını yemlerken bir ineğe yapışan keneyi eliyle koparttı. Bu sırada keneden sıçrayan kan Armutçu’nun elindeki yaraya temas etti. Olayın üzerinden birkaç gün geçince baş ağrısı, bulantı ve yüksek ateş şikayetleri başlayan Armutçu yakınları Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi tanısı konulan Armutçu, Ankara’ya sevk edildi. Ankara’da tedavi altına alınan Armutçu, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Armutçu’nun cenazesinin dün gece toprağa verildiği öğrenildi.

Yorumlar

« | »

Habere 2 Yorum Yapılmış

  • gerçekten içler acısı bir durum ,anlamadığım şuki bilimadamlarımız var diye devlet övünüyor yeterli tüm imkanlarımız var diye övünüyor ,akil insanlarımız var diye övünüyor,fakat her ne hikmetse çorum ilimizin tüm köylerinden gelen acı haberlere maalesef hiçbir şey yapılamıyor ,bu kene belasına karşı önlem almak bu kadarmı zor .insan hayatı bu kadarmı baist .zamanı gelince oy istemeyi bilen devlet neden insanlarımızı koruyamıyor .bizler türkiye,nin çeşitli yerlerinde yaşayan gurbetçileriz senelik izinlerimizde büyüklerimizi ,sevdiklerimizin kabirlerini ,eş,dost ve akrabalarımızı ziyaret etmeye ,memlekitimizde rahat bir tatil ortamı geçirmeye gitmeyelimmi .devletin tüm mercilerine ve özellikle sağlık bakanlığına sesleniyorum ,bu ölümlere dur denilsin YETER ARTIK .İNSAN HAYATI BU KADAR MI UCUZ ,LÜTFEN .

  • Kene ölümleri can alıyor.Tanınmış bir bürokratımız,ünlü bir iş adamımız, Aristoktat kesimden biri, bu kene yüzünden hastaneye kaldırılmış olsaydı tüm yazılı ve görsel medya ayağa kalkar,devletimizin saygın değerli büyükleri konuyla ilgilenir,bu haber ülke gündemindeki yerini alırdı.Köşe yazarları,basının seçkin üyeleri çeşit çeşit fikir ve görüşler sunardı.Dikkat ediyorum köylülerimiz teker teker ölüyor.Basında 1-2 kare resim,iki kelimelik haber.Kimse umursamıyor.Hatta bu kene ölümlerini kanıksadık.Yok mu bu kene ölümlerinin çaresi?

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?