Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Kenan Şahin MHP’den Aday Adaylığını Açıkladı

kenansahinacikladi
06 Aralık 2018

Çorum’un tanınmış simalarından Kenan Şahin, Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan aday adaylığını resmen açıkladı. MHP İl Binasında basın toplantısı düzenleyen Şahin, “31 Mart’ta temiz yönetim ehil kadro işbaşına gelecek” dedi.

Toplantıda açıklamalarda bulunan MHP Belediye Başkan Aday Adayı Kenan Şahin, 31 Mart yerel seçimleri için iddialı konuştu.

İlk olarak kendini tanıtan, Çorum dışında sevdası olmadığını belirten Şahin, “1973 yılında Çorum Merkez’de dünyaya geldim. İlk orta ve lise eğitimimi Çorum’umuzun muhtelif okullarında, yüksek eğitimimi Karadeniz teknik üniversitesinde tamamladım. Mezun olduğum 1994 yılından beri Çorum da yaşamakta ve yine Çorum da mühendislik-mimarlık-müşavirlik hizmeti vermekteyim. 25 yıllık mesleki bilgi birikim ve tecrübemle Çorum Belediye Başkanlığına talip oldum. Çorum dışında sevdamız, yaşama hevesimiz, ya da Çorum dışında hayallerimiz olmadı. Biz uçağı havada gören Çorumlular olarak mezarımızın Çorum’dan başka yerde olmasına rızamız yoktur” diye konuştu.

AK PARTİ’YE VEDA ETTİ

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Çorumluların MHP belediyeciliğiyle tanışacağına emin olduğunu kaydeden Şahin, “Çorum AK parti belediyeciliğine veda etmek istiyorum. Çorum’a yaptığınız hizmetler için teşekkür ediyoruz, ama artık ayrılık vakti. Lütfen şehrimizi, değerlerimizi daha fazla yıpratmadan, işi bizlere, yanı ehline teslim ediniz. Gözünüz arkada kalmasın, yarımlar tamamlanacak, halalar düzeltilecek, çok daha iyi şeyler yapılacak. Çorumlu her şeyin en iyisine layıktır. Ufukta MHP görülmüş, umutlar büyümüştür. Temiz yönetim ehil kadro işbaşına gelmektedir” şeklinde konuştu.

“KÖSTEK DEĞİL DESTEK OLACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’ye köstek değil, destek olmak için aday olduğunu vurgulayan Şahin, “Hiçbir kimse veya kuruluşa ne hıncımız ne de kinimiz vardır, yıkmaya değil yapmaya gönüller yapmaya geliyoruz. Cumhurbaşkanımızın ve Devlet Bahçeli’nin beka mücadelesinin kösteği değil desteği olmaya geliyoruz” ifadelerini kullandı.

Göreve gelmesiyle birlikte Çorum Belediyesi’nin şeffaf bir yapıya bürüneceğini dile getiren Şahin, “MHP belediyeciliği açık, şeffaf ve sorgulanabilir olacaktır” dedi.

“MHP BELEDİYECİLİĞİ, NEFSİNE UYANLARA

HESAP SORAN BELEDİYECİLİK OLACAKTIR”

Adil bir belediyecilik anlayışıyla şehri yöneteceklerini ifade eden Şahin, MHP belediyeciliği öncelikle adil olacaktır. Hiç kimse hakkını almak için bedel ödemeyecektir. Ya da bedel ödeyerek hiç kimse hak sahibi olmayacaktır. Hak sahibi millettir ve bizlerde milletin bize emanetinin bekçileriyizdir. MHP belediyeciliği açık, şeffaf ve sorgulanabilir olacaktır. Yazılı veya sözlü hiçbir soru cevapsız bırakılmayacaktır. Kapalı kapılar belediyeciliği bitmiştir. MHP belediyeciliği sosyal bir belediyecilik olacaktır. Tüm sosyal yardımlar ve hizmetler aynı hızda ve kararlılıkta daha da genişleyerek devam edecektir. MHP belediyeciliği idari kirlenmişliğe, siyasi entrikalara, yozlaşan değerlere son vermek için gelmektedir. MHP belediyecimi hesap sorulabilen ve aynı zamanda devlet malından haram yiyenlere, nefsine uyanlara hesap soran belediyecilik olacaktır” diye konuştu.

“TÜM ÇORUM’U KUCAKLAYACAĞIZ”

Tüm Çorum’u kucaklayacaklarını önemle vurgulayan Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“MHP belediyeciliği öncelikle yıpranan değerlerimiz, yıpranan belediye ekonomisini tamir ve onarım belediyeciliği sonra hizmetlerini geliştiren büyüten bir belediyecilik olacaktır.

Çorum Belediyesi zor günlerden geçmektedir. Dalgalı sularda gemiyi limana getirecek kaptan usta kaptandır. Çorumlular rahat olmalı ki, gün doğmakta ve iş ehline geçmektedir. Umut vardır, umut MHP’dir. Tüm Çorumlu hemşehrilerimiz, Çoraklık’tan-Akkent’e, Bahabey’den- Buharaevler’e, Bahçelievler’den-Ulukavak’a, Gülabibey’den- Üçtutlar’a, Karakeçili’den-Çöplü’ye-Çepni’ye kadar kucaklıyoruz. Biz Çorumlular olarak biriz, diriyiz. Çorum eski günlerine dönmeye hazırlanmaktadır. Rakibimiz Yozgat değil, Kayseri-Denizli ya da Konya’dır. Asgari ücretli Ahmet ustadan, Venezüella altınını işleyecek olan Ahmet Ahlatçı’ya kadar, Çorum’un büyüyüp gelişmesi İçin gerekli her faaliyetin merkezinde ve yüreğinde MHP belediyeciliği olacaktır. Güzel günler geliyor, 16 yıllık kıştan sonra bahar geliyor, toprağa su ağaca can geliyor. Allah bizleri Çorumluya mahcup etmesin, yükümüz ağır ama azmimiz sevdamız büyüktür. Sevdamızın adı Çorum’dur.”

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?