Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Kaya Alaca’da İncelemelerde Bulundu

Kaya Alaca’da İncelemelerde Bulundu
16 Eylül 2020

Kaya Alaca’da İncelemelerde Bulundu

AK Parti Milletvekili Av.Oğuzhan Kaya, Alaca Tahıl Pazarı’nda vatandaşlarla bir araya geldi.

Burada Koçhisar Barajı’nın sulama projesiyle ilgili bilgiler veren Kaya, barajın toplamda 120 bin dönüm alanı sulayacağını belirtti.

Kaya “Hemşerilerimizle istişarelerde bulunduk. Koçhisar Barajı 1. etapla 75 bin dönüm arazi suyla buluşturduk, inşallah bu sene iki etabın ihalesini de yaptıracağız ve 45 bin dönüm araziyi de su ile buluşturacağız. Toplamda 120 bin dönüm araziyi suya kavuşturuyoruz” dedi.

KYK Yurdunda İnceleme

Tahıl pazarı ziyareti sonrası inşaatı bitme aşamasına gelen KYK yurdundan incelemelerde bulunan Kaya, 340 öğrenciye hizmet verecek KYK binasının son aşamasına gelindiğini ve otel konforunda olan odaları ile öğrencilere güzel bir hizmet sunulacağını, sosyal alan ve spor alanları ile Alaca’da üniversite eğitimi görecek öğrencilere yakışır bir yurt olacağını dile getirdi.

Makina Parkı ve Toki

Ziyaretlerine devam eden Kaya, belediye tarafından yapılan Kır Düğün Salonunda Kaymakamlık Hizmet Binasında ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca belediyeye kazandırılan ve belediye tarafından ‘Makina Parkı’ yapılacak alanda incelemelerde bulundu.

Kaya, Makina Parkından boşalan 7 bin metrekare alana ise TOKİ yaptıracaklarının müjdesini paylaştı.

Alaca’nın çehresinin her geçen gün değiştiğini ve daha da modern bir şehir olduğunu belirten Kaya “Alacamız her zaman bizlere sahip çıktı, biz de Alacamıza hak ettiğini hizmeti getirmek için tüm gayretimiz ile çalışıyoruz” dedi.

Vatandaşlarla da bir araya gelen Kaya, Ak Parti İlçe Teşkilatı toplantısına katılarak ilçe teşkilatı ile istişarelerde bulundu.

Kaya’ya Alaca ziyaretinde Belediye Başkanı Halil İbrahim Şaltu, İlçe Başkanı Ragıp Ağaçdan, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri ve teşkilat üyeleri eşlik etti.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?