Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Kargı’yı Sevindirdiler

kargiyi-sevindirdiler
09 Aralık 2015

Kargı’yı Sevindirdiler

Kargı Atatürk İlk ve Ortaokulu “Oyunda Kal Projesi” kapsamında basketbol sahasına kavuştu.

Darüşşafaka Doğuş Basketbol Kulübünün öncülük ettiği, gençleri basketbola ve spora yönlendirerek kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı amaçlayan “Oyunda Kal “ projesi kapsamında Kargı Atatürk İlk ve Ortaokulu bahçesine basketbol sahası yapıldı. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında ayrıca okul duvarları grafik çalışmasıyla renklendirildi.

Okul yönetiminin yaptığı başvuruyu değerlendiren proje ekibi, fizibilite çalışması için daha önceden okulu ziyaret etti. Proje ekibi yaptığı incelemede okulun basketbol sahasının yeniden düzenlenmesine karar vererek çalışmalara başladı.

Okul yönetimi yaptığı açıklamada “Proje kapsamında Kargı Atatürk İlk ve Ortaokulunu seçen “Oyunda Kal Projesi” ekibi ve projeyi finanse eden ilgili kurum ve kuruluşlara yaptıkları güzel çalışmadan dolayı teşekkür ederiz” denildi.

Oyunda Kal Projesi Genel Koordinatörü Murat İpekçi ise oyunda kal projesi hakkında bilgi verdi. İpekçi, Darüşşafaka Doğuş Basketbol Takımının öncülük ettiği proje ile gençleri basketbola ve spora yönlendirerek zararlı alışkanlıklardan uzak tutmayı amaçladıklarını belirtti.

 

« | »

Habere 1 Yorum Yapılmış

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?