Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Kamu Yatırımları Ele Alındı

Kamu Yatırımları Ele Alındı
26 Ekim 2010

İl Koordinasyon Kurulu ekim ayı toplantısı yapıldı.

Toplantı Turgut Özal İş Merkezi konferans salonunda saat 14:00’de Vali Yardımcısı Hamdi Bolat başkanlığında yapıldı.Vali Yardımcısı Bolat yaptığı açılış konuşmasında Çorum’da ki yatırımlar hakkında genel bilgi verdi. Çorum’da 2010 yılında kamu kurum ve kuruluşlarına ait toplam 331 adet yatırım projesi yer aldığı ifade eden Bolat bu yatırımların dağılımlarını ise şöyle sıraladı:

Uygulamalarda tasarruf tedbirlerine riayet edilerek, etkin ve verimli bir çalışma ile zaman kaybına ve kaynak israfına meydan verilmemesi gerektiğini söyleyen Bolat,

“Hedefimiz yatırımların etkin bir şekilde izlenmesi, koordinasyonun sağlanması ve zamanında tamamlanarak vatandaşımızın hizmetine sunulmasıdır”  dedi.

Hamdi Bolat’ın konuşmasının ardından  bölge müdürleri ve resmi kurumların il müdürleri çalışmaları hakkında kurula bilgi verdiler. Karayolları 7.  Bölge Müdürü Abdulkadir Uraloğlu Burunçiftliği kavşağının Kurban Bayramından önce bitirileceğini söyledi. Uraloğlu ayrıca Kırkdilim yolundaki çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü Orta Anadolu 1. Bölge Müdürü Emrah Ayaz da Çorum’da tıp alanında kullanılacak kalitede tuz yataklarını olduğunu söyledi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?