Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Kadınlar İş Sahibi Olacak

kadinlar-is-sahibi-olacak
16 Aralık 2015

Kadınlar İş Sahibi Olacak

‘İşte Kadın Eli Projesi’ İskilip’te hayata geçti. Proje ile kadınlar iş sahibi olacak. Çorum Valiliği ve İskilip Kaymakamlığı arasında imzalanan protokol kapsamında İskilip’te ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ başladı. KOSGEB destekli girişimcilik eğitimleri Çorum Merkez ve ilçeleri olmak üzere Haziran 2016 tarihine kadar devam edecek.

İskilip’te 37 kişi kursa müracaat ederken yapılan mülakatta 24 kişi başarılı bulunarak kursa katılmaya hak kazandı.  7 Aralık 2015 Pazartesi günü başlayan kurs, 17 Aralık 2015 Perşembe günü yapılacak sınavla sona erecek. Kurs sonunda başarılı bulunan kursiyerlere “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası” verilecek.

İşte Kadın Eli Projesinin 349 gün süreceği ve proje bütçesinin 90 bin 527 TL olduğun bildirildi.

Proje kapsamında kadın girişimcilere yönelik “Güzel Çorumu Kalkındırma Derneğinin”   bilgi ve iletişim sağlanması amacı ile bir portal oluşturulacak ve bu alanda kadın girişimcilere destek sağlayabilecek bir danışman havuzu oluşturulacak istenilen konuda girişimcilere hizmet verilecek.

İskilip Kaymakamı Şuayib Gürsoy İskilip Metin Alkan Halk Eğitim Merkezine giderek proje ve kurs hakkında bilgiler verdi.

“İşte Kadın Eli” projesi kapsamında kadınlara girişimcilik eğitimi verilmesinin amaçlandığını ifade eden Kaymakam Gürsoy, proje ile kadın girişimcilerin desteklenmesinin amaçlandığını vurguladı.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?