Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Jandarmadan Kaçak Kazıya Suçüstü

JandarmadanKacakKaziyaSucustu
15 Ekim 2014

JandarmadanKacakKaziyaSucustu

Jandarmadan Kaçak Kazıya Suçüstü

Kaçak Kazıcıların Yaptığı Şaşırttı

Çorum İl Jandarma Alay Komutanlığı ekipleri Mecitözü ilçesinde kaçak kazı yapan 3 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, bir ihbarı değerlendiren Jandarma Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Bayındır köyü sınırlarında kaçak kazı yapıldığı bilgisine ulaştı. Bölgede kaçak kazı yapan grubu takibe alan jandarma ekipleri, bir süre sonra operasyon düzenledi.

Operasyonda 3 kişi gözaltına alınırken, 4 iş makinesine jandarma ekiplerince el konuldu. İfadeleri alındıktan sonra haklarında yasal işlem yapılan şüpheliler adli makamlara sevk edildi.

Jandarma ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucu grubun aynı bölgede daha öncede iki kez kaçak kazı yaptığı bilgisine ulaşıldı. Geçtiğimiz aylarda bölgede yapılan her iki operasyonda 6 kişinin gözaltına alındığı, mahkemeye çıkarılan zanlıların adli makamlarca serbest bırakıldığı öğrenildi.

Öte yandan jandarmanın kaçak kazı yapan gruba yönelik düzenlediği operasyon doğa tahribatını da ortaya çıkardı. Bölgede iş makineleri ile kazı yapan ekibin üç futbol sahası büyüklüğünde bir alanı yaklaşık 50 metre derinliğinde kazdığı belirtildi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?