Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

İskilip’te Kimsesiz Yaşlılar Yalnız Bırakılmayacak

iskiliptekimsesizyaslilar
04 Şubat 2015

iskiliptekimsesizyaslilar

İskilip’te Kimsesiz Yaşlılar Yalnız Bırakılmayacak

İskilip’te yalnız yaşayan yaşlılara evde bakım hizmeti verilecek. İskilip kaymakamlığının öncülüğünde başlatılan “Çınarlarımızı Unutmadık” Projesi ile yaşlıların ev işleri ve sağlık kontrolleri takip altında alınıyor.

İskilip Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen “Çınarlarımızı Unutmadık” projesinin açılış toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya İskilip Kaymakamı Şuayib Gürsoy, Belediye Başkanı Recep Çatma ve daire amirleri ile Engelli ve Yaşlı Bakım Hizmetleri kursiyerleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Kaymakam Şuayib Gürsoy yaptı. Gürsoy, İskilip’te yalnız yaşayan ve evde bakım hizmeti almayan 65 yaş üstü 141 kişiyi evlerinde ziyaret ederek ihtiyaçlarını görme, problemlerini dinlemeye yönelik proje geliştirdiklerini söyledi.

Gürsoy, proje kapsamında görev yapan 14 kursiyerin, belirli zamanlarda yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret edeceklerini ve bu kişilerin evlerinin temizliği, sağlık durumlarının kontrolü, yemeklerinin yapılması gibi tüm ihtiyaçlarını gözden geçireceklerini açıkladı.

Görevliler kendi sorumluluklarındaki yaşlıların ihtiyaçları için Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile diyalog halinde olacak.  Proje bir yıl sürecek.

Kaymakam Gürsoy’un konuşmasından sonra proje sorumlusu Sait Çakır tarafından projenin detayları ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Recep Çatma ise, projede görev alan kursiyerlerin yaşlılara karşı hoşgörülü olmalarını istedi.

.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?