Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

İskilip’in Çehresi Değişiyor

iskilipcehresidegisiyor
27 Temmuz 2016

İskilip’in Çehresi Değişiyor

İskilip’te sıcak asfalt uygulamasına geçildi.

2 yılı aşkın süredir devam eden altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından üst yapı çalışmalarına başlayan İskilip Belediyesi, üst yapı çalışmalarının ilk ayağı olan sıcak asfalt çalışmalarının startını verdi.

Bu kapsamda Çorum Caddesi, Zübeyde Hanım Caddesi ve Hastane yolunda sıcak asfaltın hazırlık malzemesi atılarak sıkıştırma işlemine başlandı. İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma ve İskilip Belediye Meclis üyeleri çalışmaların başlattı.

Belediye Başkanı Recep Çatma, asfalt çalışmasıyla ilgili bilgiler verdi. İki yıl gibi kısa zamanda altı altyapı çalışmasının tamamlanmasının çevrede örnek teşkil ettiğini belirten Çatma, “Bu süreçte tozdan, çamurdan ve günlük yaşamı zorlaştıran olumsuzluklardan hepimiz sıkıntı çektik. Hemşerilerimden daha çok ben üzüldüm. Tüm bu altyapıların bir arada tamamlanması, yollarımızın tekrar kazılmaması için kurumlar arası mekik dokuduk. Milletvekillerimizin de destekleri ile kentleşme yolunda tarihi adımlar attık. Kimseyi suçlamadık. Lafa bakmadık işimize baktık. Bundan sonraki Belediye Başkanları en az 70-80 yıl altyapı ile uğraşmak zorunda kalmayacaklar. Seçimlerde verdiğimiz her sözümüzün arkasında olduğumuzu beyan ediyor, bu iki yıllık süreçte günlük yaşamdaki olumsuzluklara karşı sabır gösteren, çalışmalarımıza destek veren değerli hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?