Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

İş Özel Sektörden, Maaş Devletten

iskurogrenci
04 Temmuz 2015

İŞ ÖZEL SEKTÖRDEN, MAAŞ DEVLETTEN

Öğrenciler iş deneyimi ve para kazanma imkanı

İşkur’dan üniversite öğrencilerine iş deneyimi ve para kazanma imkanı sundu.

İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı işbaşı eğitim programıyla, 15 yaşını geçen işsizlerin ve üniversite öğrencilerinin günlüğü 38 liraya 160 günlüğüne işe alınacağını söyledi.

Yazıcı, “İşbaşı eğitim programı”nı önemsediklerini belirterek, “Bunun bir göstergesi olarak günlük ödenen miktarı Nisan ayında 25 liradan 36 lira 5 kuruşa ve Temmuz ayı itibarıyla da net asgari ücret seviyesine çıkararak 38 lira 48 kuruş yaptık” ifadesini kullandı.

Yazıcı, yaptığı yazılı açıklamada, üniversite öğrencilerinin bulundukları illerde işbaşı eğitim programına katılarak iş deneyimi kazanabileceklerini ve bunun karşılığında da aylık bin lira gelir elde edebileceklerini bildirdi.

En az 2 sigortalı çalıştıran işyerlerinde uygulanan ve işverene hiçbir maliyeti olmayan programa 15 yaşını tamamlamış işsizler ve üniversite öğrencileri katılabiliyor.

Yazıcı, öğrencilerin Türkiye’nin her yerinde kendilerinin çalışacakları işyerini bulabileceklerini ya da kendilerine en yakın İŞKUR’a gelerek yardım alabileceklerini ifade etti.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?