Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

İş Adamlarını Dolandıran 4 Kişi Tutuklandı

isadamlarinidolandiranlaryakalandi
14 Ağustos 2017

Çorum’da kendilerini vali olarak tanıtıp engelli çocuklara tekerlekli sandalye alacaklarını söyleyerek iş adamlarını dolandıran 16 kişiden 4’ü tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, iş adamlarını arayarak kendilerini ilin valisi olarak tanıtan bazı kişilerin “Engelli çocuklara tekerlekli sandalye kampanyası düzenliyoruz” diyerek bağış adı altındaki parayı verdikleri banka hesaplarına yatırmalarını isteyerek dolandırdıkları belirlendi.

Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda olayla ilgili olduğu tespit edilen 16 kişiden O.K., M.D., H.K., M.Y., S.G., M.Ş., M.Ö., E.A., F.K., K.K., S.A., M.B. ve N.B. adlı şahıslar yakalanarak gözaltına alınırken, başka bir suçtan cezaevinde bulunan S.E. adlı şahıs ifadesi alındıktan sonra tekrar cezaevine teslim edildi. Zanlılardan M.A.’nın askerde olduğu, İ.B.’nin ise firar ettiği tespit edildi.

Zanlıların ikametlerinde yapılan aramada 2 adet ruhsatsız av tüfeği ile 22 adet fişek, 34 adet mermi ile çok miktarda dijital materyal ele geçirildi. Zanlılardan F.K., K.K., S.A., M.B. ve N.B. adlı şahıslar ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılırken, M.Y., S.G., M.Ö. ve E.A. de savcılıkça serbest bırakıldı. O.K., M.D., H.K. ve M.Ş. ise sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?