Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

İlim Yayma Cemiyeti’nde Açılış

ilim-yayma-acilis
14 Şubat 2015

ilim-yayma-acilis

İlim Yayma Cemiyeti’nde Açılış
Gençlik Merkezi ve Yeni Şubeler Açıldı

İlim Yayma Cemiyeti’nin Çorum’daki yeni şubeleri ve buhara gençlik merkezi düzenlenen törenle açıldı.  Açılışa siyaset ve bürokrasiden çok sayıda davetli ile birlikte Çorum Valisi Ahmet Kara ve İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün’de katıldı. İlk olarak Alaca şubesinin açılışını yapan Genel başkan Tülin ve davetliler, daha sonra Gazi Caddesi Vergi Dairesi yanındaki Çorum Şube Merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

İl Müftüsü Mehmet Aşık’ın yaptığı duanın ardından İlim yayma Cemiyet Şube merkezinin açılış kurdelesi kesildi.

Açılışın ardından şube merkezi ziyaret edildi. Burada konuşan Vali Ahmet Kara, sivil toplum örgütlerinin önemine değindi. STK’lar içersinde İlim Yayma Cemiyetini önemli bir yeri olduğunu belirten Vali Kara, kendisinin de fakülte döneminde ilim yayma cemiyetinden burs alarak etim gördüğünü anlattı.

İlim yayma cemiyeti şube merkezinin ardından, Buharaevler kavşağındaki erkek öğrenci yurdu içerisine yapılan gençlik merkezinin açılış töreni yapıldı.

Buradaki program İmam Hatip Lisesi Mehmet ekibinin gösterisi ile başladı.

Mehmet ekibinin gösterisinin ardından protokol konuşmaları yapıldı. İlk konuşmayı yapan İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı Mehmet Karadağ, açılışı yapılacak olan gençlik merkezi ile spor salonu, bilarda, masa tenisi ve fitness gibi aktivitelerden gençlerin faydalanabileceği bir tesis oluşturduklarını açıkladı. Karadağ bundan sonraki hedeflerinin Çorum’da öğrenci yurtları açmak olduğunu dile getirdi.

İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün’de konuşmasında amaçlarının milli ve manevi duygulara sahip gençlik yetiştirmek olduğunu dile getirdi.

Yusuf Tülün konuşmasında Çorum İlim Yayma Cemiyetine Çorum’a kazandıran dönemin Belediye Başkanı Arif Ersoy’a da teşekkür etti.

 

 

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?