Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Hitit Üniversitesi Kuzey Kampüsü Şekilleniyor

kuzeykampus
21 Kasım 2014

kuzeykampus

Hitit Üniversitesi Kuzey Kampüsü Şekilleniyor

Hitit Üniversitesi kuzey kampüsü şekilleniyor. Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Üniversitenin Kuzey Kampüs inşaatlarında incelmelerde bulunarak yürütülen çalışmalar hakkında firma yetkililerinden bilgi aldı.

Çağın gerektirdiği eğitim öğretim yaklaşımları göz önünde tutularak yapılanan Kuzey Kampüsle birlikte Üniversitenin daha da güçleneceğini belirten Rektör Prof. Dr. Alkan, modern, teknolojik bir yerleşke oluşturma gayreti içerisinde olduklarını ifade etti.

Rektör Alkan, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı personelinin titiz ve özverili çalışmaları beraberinde Kuzey Kampüsümüzün çok güzel ve muazzam bir komplekse kavuşacağını belirterek en son teknoloji ile donatılarak modern tasarıma sahip prestijli binaların en kısa sürede başarıyla tamamlanacağına inandığını dile getirdi.

İhale edilen, 97 Milyon 500 TL sözleşme bedelli ile “Hitit Üniversitesi Kuzey Kampüsü 1. Etap Kampüs Altyapısı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Merkez Yemekhane ve Kapalı Spor Salonu Binaları Yapımı İşi” devam ediyor.

Kuzey Kampüs 1. Etap Yapım İşi, Altyapı projeleri,  ısı ve enerji merkezi binalarını, bunlara bağlı galeri ve enerji hatlarını, kampüs giriş kapısı, kampüs yolları, su, yangın suyu ve yağmur suyu hatlarını kapsıyor.

2016 yılında Hitit Üniversitesi ev sahipliğinde Çorum’da yapılacak olan 12. Dünya Üniversitelerarası Güreş Şampiyonası’nın da kuzey kampus içerisinde inşa edilecek spor salonunda yapılması planlanıyor.

Kuzey Kampüs 2. Etap Yapım İşi Kapsamında; ise Kreş,  Mühendislik Fakültesi Ek Binası, Merkez Kütüphane, Enstitü binalarının projelendirme çalışmaları devam ediyor. Kampüs alanında gelecek yıllarda Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi için alanlar bırakıldı.

Gazi, İnönü ve Bahabey Caddelerine Ücretli Park Uygulamasını Nasıl Değerlendiriyorsunuz ?


Anket Sonuçları

Loading ... Loading ...
Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?